Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem "herní" monitory

Zdravím vás, vyzná se někdo tady v monitorech?
koukal jsem na dva 27" ASUS VG279QM Gaming HDR a 24.5" MSI G253PF
Oba mají něco ale který je lepší? žil jsem v domnění že čím více HZ tím lepší monitor, Hraju hodně spíše esport hry jeden MSI už vlastním G27C4
prej je taky lepší na esport hry 24,5" než 27" v čem? (jde asi spíš o zvyk ne?)
díky za všechny rady.

Taky jsem koukal na tento ale to už je cena za oba ty předchozí a ježíšek říkal že jsem tak hodnej nebyl :-D 24,5" ZOWIE by BenQ XL2566K

Panel typu TN opravdu ne, jestli potrebujes 380Hz monitor protoze myslíš ze cim viz Hz tim je lepší tak hodne stesti ..
Grafickou kartu maš jakou ?

prej je taky lepší na esport hry 24,5" než 27" v čem?

To ti nakukal král bramborových lidí ?
Protože ty nevíš jakou uploprícku monitoru potřebuješ nebo preferuješ ?
Začni třeba : uhlopříckou > rozlisení > typ panelu (OLED, IPS, *VA) > pak Hz > hloubku barev > funkce (FreeSync/PRO, G-Sync, etc)

S RTX@3070Ti což je výkona GPU, bych přešel z FHD 1080p alespoň na rozlišení QuadHD 1440p, jestli chceš vyšší Hz tak alespoň osobně bych upřednostnil něco okolo 144Hz.
I když mě se pro hraní her libí panel VA kvůli lepší černé (IPS mi připadne že černou ma spíš jakoby šedou) ale pro EA Games sportovní hry IPS s rychlou odezvou na 144Hz nemusí být špatnou volbou.
Nemuselo by být naškodu, kdyby monitor podporoval funkci G-Gync.

To jsi nejblíž tomu tvému Asus modelem : ASUS TUF Gaming VG27AQL1A : Quad HD 2560 × 1440, IPS, 16:9, 1 ms, 170Hz, G-Sync kompatibilní, 10bit, matny
https://www.alza.cz/27-asus-tuf-gaming-vg27aql1a-d6121737.htm 7 490,-

díky za tip
a asi jsme si nerozuměli tím esportem myslel jsem spíše FPS esport tituly jako CS2, APEX, Valorant atd. kde je 144hz samozřejmost proto jsem psal že MSI G27C4 vlastním to je FullHD, VA, 165Hz, FreeSync, 8bit, 250cd/m2, kontrast 3000:1,
IPS má prý vyšší reakční dobu než ostatní a tak se ptám je v tom nějaký razantní rozdíl?
Prý ten 27" ASUS TUF Gaming VG27AQL1A za 7 490,- nezvládá víc jak 120hz při 10bit a u toho co jsem posílal já radši ani bit nepíšou
Bude to vůbec nějak výrazně lepší než to co mám teď (G27C4) nebo se bude muset sáhnout do jiné cenové kategorie?

kde je 144hz samozřejmost

To mi vysvětli. Reakční doba trénovaných profi sportovců je kolem 0,1 sekundy, viz třeba start při běhu na 100 metrů, pokud někdo vyběhne dříve, má se to jako "ulití". A někteří se hroutí, že jejich monitor s 120 Hz (jedna stodvacetina sekundy) je nepoužitelný oproti 144 či bžiliónu Hz. Přitom, když uvidí pajduláka, kterého má sejmout, uplyne nějaká desetinka sekundy, než vystřelí.

Nikdy jsem neměl jiné LCD než 60Hz. Nikdy jsem v žádné hře neviděl a nepociťoval jakoukoliv neplynulost, lagy či jak všelijaké neduhy někteří nazývají. Vždy vše běží a vypadá naprosto plynule. Online ale nehraju.

To je jedna věc a potom ghosting a rozmazaní, někde jsem četl, že 360Hz TN už má při pohybu, tak ostrý obraz jako 120Hz OLED, čímž mířím na technologii panelu, např. VA mi tak při tmavých scénách tak strašně mazal, že obraz při 30 fps i méně byl plynulý, ale celkově z obrazu jsem neměl dobrý pocit.

Občas mi přepne i mobil (AMOLED či podobné) do 60Hz a není to pro moje oči použitelné, prostě i za cenu o dost menší výdrže na baterii používám 120Hz, protože rozdíl je výrazný v plynulosti animací (scrolling apod.) a na to jsem se ptal víc lidí, kteří ten rozdíl viděli okamžitě.

Ale něco ve stylu vezmu 240Hz monitor nebo 360Hz monitor? Jsou dost mimo a přijde mi to dost extrém řešit, protože tyhle monitory jsou většinou jenom vyboostěné jinak naprosto obyčejné TN, IPS...

Dost bývá pro mě důležité třeba HDR, jinak hraji spíš singleplayer, ale i multiplayer hry, teda ne úplně kompetitivní, např. BF2042 nebo Tribes (velmi rychlé tzv. FPS-Z) a většinou bývám z těch lepší a to používám i bezdrátovou myš, což by někdo řekl, že to má odezvu, což má asi všechno (další věci jako pooling rate klávesnice a myši na 1000Hz - vyšší cpu zátěž, server s pingem max. 20 ms...)

JoJo, je to jak pripominas, proto jeste muzeme narazit na monitory TN ktere hraci kupuji ne kvuli peknym barvam ale vysoke obnovovaci frekvenci a nizke latenci.
Nicmene i kdyz se panel VA velmi zlepsil, jak latenci, pozorovaci ulhy, spotrebou a podobne, tak nizkou latenci jak TN nebo IPS dosahuje ztezi, holt prelevani pixelu (latence prechodu pixeu Grey to Grey = ghosting viz MPRT). 1ms u VA je zpravidla s nejakou funkci jako overdrive, jinak se pohybyje od 5ms a vyse.
OLED, to je uplne jina kapitola, od doby co jsem OLED zkusil, je pro me vse ostatni na zaklade LCD uz passé :) 120Hz OLED je pastva pro oci, k tomu neni co dodat.