Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr správného kabelu USB C_nb k monitoru

Pro připojení nb Lenovo Ideapad 5 Pro k externímu monitoru (Samsung M7) lze použít mimo HDMI i USB C kabel s parametry min.v.3.1 gen2 10G. Sehnal jsem ho na eshopu - ne čína - takový, kde to bylo výslovně uvedeno. Ale po připojení se objevila hláška, že to tento kabel nesplňuje. Poradí někdo dle vlastní praxe konkrétní značku/typ, který funguje? Díky za tip, radu.
Petr

Tohle je taky výživný:

https://us.community.samsung.com/t5/Monitors-and-Memory/M7-Smart-Monitor-32m70a-USB-c-issue/td-p/1642563
https://www.alza.cz/32-samsung-smart-monitor-m7-cerna-d7056366.htm?kampan=adwmon_monitory_dsa_all_monitory_kancelarske_c_1003729__~137716854660~&gclid=Cj0KCQiAsvWrBhC0ARIsAO4E6f8jP0eIWte4Ga1dCD_ejhNJIOWYUSF3HZGlXi7HJ-AQ1ADezzYFrlsaAmQaEALw_wcB#parametry

Fuck off USB-C a všichni ti frikulíni co mají pocit, že jeden konektor vládne všem. Je v tom strašný bordel (USB/DP/TB), ten Ťamťung M7 na alze je typická ukázka - uvedeno "USB-C" ale už není ani čárka o tom, co to ve skutečnosti podporuje.
A pak přijde užovka, zkusí to připojit a je zmatená jak lesní včela/Goro v Tokiu, protože ono to nefunguje, ačkoli to jde připojit.

Souhlasím tak napůl. Vůbec mi nevadí používat jeden konektor na všechno, spíš naopak. Když to funguje, tak je to nádhera. Zapojím jeden kabel do notebooku a okamžitě mám dva externí monitory, napájení a LAN.
Ale že se výrobci často neobtěžují popsat podporované vlastnosti, je bohužel smutný fakt.

Problém je, že to ve skutečnosti nefunguje. U Dellů například je problém s dokem nejčastější závada. Doby E-dock, kdy to jednoduše fungovalo (a maximálně ti notes zařval, že má slabší zdroj,) jsou tytam. Noťasy jsou drahé přibližně stejně, ale současné doky stojí už ne okolo 3 tisíc, ale dvoj- až trojnásobek, ale hlavně fungují vždy jen s určitými modely notebooků.