Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr správného kabelu USB C_nb k monitoru

Pro připojení nb Lenovo Ideapad 5 Pro k externímu monitoru (Samsung M7) lze použít mimo HDMI i USB C kabel s parametry min.v.3.1 gen2 10G. Sehnal jsem ho na eshopu - ne čína - takový, kde to bylo výslovně uvedeno. Ale po připojení se objevila hláška, že to tento kabel nesplňuje. Poradí někdo dle vlastní praxe konkrétní značku/typ, který funguje? Díky za tip, radu.
Petr

Tohle je taky výživný:

https://us.community.samsung.com/t5/Monitors-and-Memory/M7-Smart-Monitor-32m70a-USB-c-issue/td-p/1642563
https://www.alza.cz/32-samsung-smart-monitor-m7-cerna-d7056366.htm?kampan=adwmon_monitory_dsa_all_monitory_kancelarske_c_1003729__~137716854660~&gclid=Cj0KCQiAsvWrBhC0ARIsAO4E6f8jP0eIWte4Ga1dCD_ejhNJIOWYUSF3HZGlXi7HJ-AQ1ADezzYFrlsaAmQaEALw_wcB#parametry

Fuck off USB-C a všichni ti frikulíni co mají pocit, že jeden konektor vládne všem. Je v tom strašný bordel (USB/DP/TB), ten Ťamťung M7 na alze je typická ukázka - uvedeno "USB-C" ale už není ani čárka o tom, co to ve skutečnosti podporuje.
A pak přijde užovka, zkusí to připojit a je zmatená jak lesní včela/Goro v Tokiu, protože ono to nefunguje, ačkoli to jde připojit.