Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Server sa samovoľne reštartuje

Máme starší server od HP, ktorý slúži len pre účtovnícky SW. V posledných týždňoch sa začal náhodne reštartovať. Tak 0-3x za deň. Je to dosť otravné, keď sa to stane keď človek niečo robí. Pozeral som na teploty procesorov, všetko v poriadku – pod 60°C. Zaťaženie nízke – tak do 20%. Neviem čo ešte pozrieť, aby sa problem našiel/odstránil. Server si v podstate spravujeme sami.
Event viewer ukazuje to čo priložený obrázok.
Na serveri je Windows Server 2019, 2x Xeon E5-2660, 72 GB RAM, RAID1.
Nejaký nápad čím to môže byť spôsobené/ čo skúsiť?

V details Event Viewra je:

- System

- Provider

[ Name] Microsoft-Windows-Kernel-Power
[ Guid] {331c3b3a-2005-44c2-ac5e-77220c37d6b4}

EventID 41

Version 6

Level 1

Task 63

Opcode 0

Keywords 0x8000400000000002

- TimeCreated

[ SystemTime] 2023-12-15T09:26:37.643552900Z

EventRecordID 1011174

Correlation

- Execution

[ ProcessID] 4
[ ThreadID] 8

Channel System

Computer ServerEPO

- Security

[ UserID] S-1-5-18

- EventData

BugcheckCode 0
BugcheckParameter1 0x0
BugcheckParameter2 0x0
BugcheckParameter3 0x0
BugcheckParameter4 0x0
SleepInProgress 0
PowerButtonTimestamp 0
BootAppStatus 0
Checkpoint 0
ConnectedStandbyInProgress false
SystemSleepTransitionsToOn 0
CsEntryScenarioInstanceId 0
BugcheckInfoFromEFI false
CheckpointStatus 0

- EventData

BugcheckCode 0
BugcheckParameter1 0x0
BugcheckParameter2 0x0
BugcheckParameter3 0x0
BugcheckParameter4 0x0
SleepInProgress 0
PowerButtonTimestamp 0
BootAppStatus 0
Checkpoint 0
ConnectedStandbyInProgress false
SystemSleepTransitionsToOn 0
CsEntryScenarioInstanceId 0
BugcheckInfoFromEFI false
CheckpointStatus 0

Tak sme vymenili server za iný a tento "chrobačný" som začal skúšat. CCa týždeň bežal bez problémov (bez toho že by PC niečo robil, len bol proste zapnutý). Potom som ale dal niečo väčšie sťahovať (nejaké ISO Linuxu) a stále do hodiny Windows spadol (odskúšané 3x). Pichol som potom ethernetový kábel do iného socketu a už mi to ide asi 5 dní bez problémov, aj keď som posťahoval niekoľko 100GB dát, ani raz to nespadlo...