Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zamrznutí počítače při startu, svítí logo výrobce, nenačte se OS

Zdravím.
Mám Gigabyte motherboard B550 AORUS ELITE AX V2 rev. 1.2. a Windows 11 Home. Všechno (BIOS, ovladače i Windows) je aktualizované.
Po poslední "velké" aktualizaci Windows na 23h2 se mi stává, že při startu mi naskočí logo výrobce (AORUS), počítač zamrzne a OS vůbec nenaskočí. Musím natvrdo vypnout počítač podržením síťového vypínače, pak po novém zapnutí OS naběhne. Občas také ne a je to třeba opakovat.

Když jsem hledal na toto řešení, tak jsem našel sice starší, ale možná nadějnou odpověď:

Stalo se mi to u hodně PC. Je to i otázka nastavení biosu (bootovaní), ale právě při restartu se to tu flasku snaží rozpoznat. Zdá se mi to jako když se to na té flešce sekne. Vypni v biosu úplně bootování a nemělo by se to opakovat.

Pro "Vypni v BIOS úplně bootování" moc nerozumím, co tím autor myslí. V BIOS jsem U Fast Boot změnil USB Support na Dissabled a nic jiného mě k tomu nenapadá. Viz příloha bios_boot. Ale nepomohlo to.

Napadá vás ještě co by jiného tím mohl myslet pro mou verzi BIOS?

Podotázka.
V PC mám vedle systémového SSD další dva disky a ty se po zmíněné aktualizaci začaly zobrazovat v Bezpečně odebrat HW. Před aktualizací tam nebyly. Možná to spolu nějak souvisí, možná ne. Pokud ne, jak z nabídky ty dva disky dostat, abych je při snížené pozornosti neúmyslně neodpojil.

Zkusím ještě jeden thread orientovaný na BIOS:

1. koukni do BIOSu a nastav RAMky napevno (XMP, ručně napětí) - je to GB, ten má s biosy dlouhodobě problémy
2. zkontroluj, že jsou vidět všechny disky
3. nastav ručně správný režim bootování UEFI/Legacy, u UEFI vypni modul CSM. Je možné, že se ti pokouší startovat OS z úplně jiného disku
4. vypni fullscreen logo, alespoň pro dobu testování, třeba se objeví nějaká chybová hláška :-)

je to GB, ten má s biosy dlouhodobě problémy

Od kdy? Nikdy jsem žádný problém neměl... Problém může být ten, že umožňuje uživateli, který pořádně neví co dělá měnit i nastavení, které by měnit neměl. Stačí v BIOSU stisknout dvě klávesy a hned se objeví rozšířená volba a pro neznalého to může být spíše na škodu...