Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Truckovanie - Sietari dik

Viete mi niekto poradit, ako zosietujem (prenesiem) jeden interface pripojenie z jednej LAN, do LAN v inej sieti s inym pripojenim na intenet.
Aby ste ma pochopili, jeden router od providera na jednej strane, kde mam 2x samostatne opt. pripojenia, jedna staticka IPv4, jedna Din.
Routre su v mode bridge a za nimi mam vlastne zariadenie od mikrotiku 3100 a druhe netgear, ten viem vymenit za cokolvek. linka je zatial free.
Na obe mam aj 2x tv pripojenie ale na jednom vyuzivam iba jeden tv, druhy mam volny a na druhom mam oba sloty pre tv volne. Vie mi niekto poradit,
Otazka znie *ako vytvorim prepojenie* tak aby mi na druhej strane bolo mozne pripojit setobox od providera?
Prosim ti, co si myslite, ze to nejde, tak pls nemusite mi to sem pisat. Viem, ze to ide.
Dik za kazdu radu.

V první řadě: proč dva routery? Proč ne jeden router do kterého přivedeš obě internetová připojení? Mikrotik máš, takže máš vše, co potřebuješ.
Na "druhé straně" si pořiď taky Mikrotik, na obou si zřiď wg tunel a přes něj si můžeš protunelovat bridge dané IPTV pomocí PPP.

edit: pokud se nechceš mazat s tunelováním, můžeš použít OpenVPN v režimu Layer2, to je taky řešení.
edit2: nezapomeň pořešit IGMP snooping/multicast querier aby se ti neposral switch z multicastovaných paketů. ;-)