Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vadný blok na HD

HD Sentinel mi na disku našel vadný blok a já bych chtěl zjistit, který soubor/jeho část se tam nachází. Nechal bych jej tam a věděl, že je nepoužitelný. Je to možné a jak? Díky!

Zkus příkaz fsutil. Spustit z komand lajny jako administrátor.

Příklad:

fsutil volume querycluster C: 1234

Jako parametr ale používá číslo clusteru místo sektoru. Sektor zjistíš pomocí vzorce: cluster# = (absolute_sector - start_of_partition_sector) / sectors_per_cluster.