Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Notbuk se zapne, ale nenačte se plocha s iknama

Dobrý den, včera se mi stalo, že jsem měl zapnutý notebook značky HP, měl jsem v něm flešku, a odešel jsem na cca půl hodiny, když jsem se vrátil, byla tmavá obrazovka a na ní se jen točilo malé modré kolečko načítání, vypnul jsem notebok nouzovým tlačítkem, které je nahoře vlevo nad klávesnicí, pak jsem chvíli počkal a stejným tlačítkem jsem notbok zapnul, na obrazovce se objevil nápis HP a malé kolečko načítání, pak HP nápis zmizel a zůstalo jen modré kolečko načítání, žel načítání trvalo hodinu, ale plocha (na které mám tapetu s ikonama několika programů plus stažené nějaké fotky a soubory) se nenačetla, jen je stále tmavá obrazovka a na ní se točí kolečko načítání. Prosím poraďte co počít, jak nahodit spustit notbuk, aby se nastartoval jak má, abych se mohl dostat na plochua normálně notebok používat. Děkuji předem za pomoc.

kdyz start toho kramu vypnes 3x po sobe, maji se tupe windows samy spustit v nouzovem rezimu.
- tam spustit kontrolu disku,
- vypsat a zakazat nastavene zbytecnosti v pospusteni,
- spustit kontrolu: sfc /scannow
- pripadne i av test - mas jen defender, nebo neco vlastniho skodlivejsiho?

brum vrum moc děkuju za odpověď, podačilo se mi to, udělal jsem 3 krát vypnutí a pak se mi objevila tabulka ve které jsem dal restart, a poré se objevilo načítání disku c, ale po načtění není opět nic vidět, jen se tpčé kolečko načítání
neudělal jsem ale to cos mi radil tzn. vypsat a zakazat nastavene zbytecnosti po spusteni,
nevim kde je zadat, možná se mi tam plete skype, který vím, že mi pokaždě se cpe ma obrazovku hned když se notebok zapne, zkusím to teda jeětě jenou 3 krát po sobě vypnbout a zapnout, apl se mi tam objevé možnosti, budu raději pomalu vybírat než rychle. snad se to podařé. Zatém díky

Objevilo se toto:

Automatická oprava
Počítač se nespustil správně.
Klikněte na restartovat a restartujte počítač. Někdy se tím púroblém vyřeší. Můžete taky kliknout na Upřesnit možnost a vyzkoušet další možnosti opravy počítače.

Takže zkusím asi druhou variantu tzn Upřesnot možnosti.

zkus si ještě založit nový účet ve windows (třeba admin, nemusí mít heslo, bude jen dočasný, hlavně aby měl administrátorská práva) a po restartu si ho vybrat k přihlášení. objeví se jeho nová plocha?
- po spuštění: zakazovat blokující zbytečnosti jde přes správce úloh. je na to i lepší sw ke stažení: ms autoruns
- proběhla ta kontrola disku, viz vlastnosti c: ?
- proběhl test sfc /scannow (v příkazovém řádku)?
- jdou zobrazit chyby po zapnutí: prohlížeč událostí - protokoly windows - systém, aplikace
- ještě někde v tom "upřesnit možnosti" při startu by mohlo být i cosi jako "poslední funkční nastavení".

Lední brtník děkuji za snahu mi pomoci, pokusím se Ti odpovědět na
zkus si ještě založit nový účet ve windows (třeba admin, nemusí mít heslo, bude jen dočasný, hlavně aby měl administrátorská práva) a po restartu si ho vybrat k přihlášení. objeví se jeho nová plocha?
- po spuštění: zakazovat blokující zbytečnosti jde přes správce úloh. je na to i lepší sw ke stažení: ms autoruns
- proběhla ta kontrola disku, viz vlastnosti c: ?
- proběhl test sfc /scannow (v příkazovém řádku)?
- jdou zobrazit chyby po zapnutí: prohlížeč událostí - protokoly windows - systém, aplikace
- ještě někde v tom "upřesnit možnosti" při startu by mohlo být i cosi jako "poslední funkční nastavení"

po restartu se neobjevuje nic, jen se zobrazí logo HP a kolečko načítání, pak logo HP zmizí a je vidět jen kolečko načítání na černé ploše obrazovky.
Kontrola disku probehla, ale nějak divně, vlevo se načetlo 100 C vpravo jen 70 %,
test v příkazpvém řádku - nevém proběhlo načítání doslu C v procentech, bylo tam plno možností v nabídce, ale ke vše potřebuji admin práva, ale já si žádný admin heslo do notbuku nedával
Těžko se to popisuje,
jak ale když si udělám nový účet u windowsu, jak můžu mít pak admin práíva k tomu notbuku ?

ledni brtnik omlouvám se za překlepy v textu, píšu to v rychlosti, tak mi sem tam ujede prst na klávesnici.
když to shrnu, notenbok by měl být funkční, obrazovka funguje, kdby ne tak by se tam nezobrazovalo logo HP a pak taky následné texty k opravě. Nechápu, v čem je v notenboku chyba, co se mohlo porouchat, že ne a ne naskočit??? nemůže to být tím, že ho mám uplně zaplněný /filmy fotky atd a že je zaplněný disk a taky na ploše noteboku mam plno filmů fotek a ikon programů? Zkrátka mám téměř uplně plný disk C na noteboku. /podstatné je abych se vůbec dostal na opravu, abych se dostal přes to admin heslo /jak jsem již uvedl, žádné heslo jsem si nikde nezadával, ach jo.
nedaří se mi notebok zapnout, na servis se ale nechci obracet

nějak mi z toho plyne, že se pod žádným účtem nikam nepřihlásíš, ani v nouzovém režimu.

jestli je c: plné na doraz, je to špatně! tam se chce vytvořit swap (lidi ho mají nastavený jako dynamický) a nemůže - to je pár gb.
taky dokud není korektně vyřešeno naběhnutí windows, zakázal bych hibernaci - další gb.

jestli to má vyjímatelný disk, připojit ho k jinému pc a smazat:

x:\hiberfile.sys  (písmeno notebukového disku bude náhodné)
x:\pagefile.sys

nebo máš třeba m.2 disk a nemáš na něj redukci/volný slot. v tom případě si nechat vyrobit bootovací flashku, nějakou dost rychlou.
nejjednodušší je windows-live: https://www.hirensbootcd.org/download/
nabootovat z flashky a smazat ty dva velké soubory z notebukového disku, pak restart.
soubory jsou skryté, systémové, ale s tím snad zacházet umíš.

až se povede přihlásit do windows, vysypat koš a taky nastavit příčetný swap, tak kolem 500mb stačí.
vlastní velikost - horní i dolní velikost stejná: https://www.cistepc.cz/jak-nastavit-virtualni-pamet-windows-10/

vyjimatelný disk to nemá, je to notebok, /alespon já ho neumím zevnitř vyndat, můžu ale napojit na notebok flešku nebo esterní disk, jestli by pak šlo nějak ta data odebrat, nebo mi to nabéízí možnost uvést fo továrného nastavení, ale smaže mi to všechna data, to bych nechtěl, ale pořád lepší než nemoci mít notebok v provozu.

v nouzovém režimu se windows přihlásí do jakého účtu? hlásí se tam automaticky, nebo si můžeš vybrat? je v tom nouzovém režimu vidět plocha?
název uživatele se většinou vypíše po spuštění cmd.exe, jinak též po zadání příkazu:

set u

výpis administrátorů i obyčejných userů bez práv:

net localgroup administrators
net localgroup users

v těch výpisech musí být nějaký účet který používáš.
home verze windows se do "administrator" neumí přihlásit, jen po jeho povolení a jen v nouzovém režimu. proto jsem doporučil založení dočasného správce "admin", radši mu dát heslo "a", když se po něm ptá. to samozřejmě může udělat jen admoš.
čili cílem je dostat k nějakému administrátorskému účtu.

To je jak začarpvaný, podařilo se mi dostat se na admin,
dal jsem obnovit počítač do továrného nastavení,
na obrazovce se objevilo toto: Na jednotce je nainstalován systém windows, je potřeba mít více volného místa. Uvolněte nějaké místo na úložišti a zkuste to znovu. .-))
to snad neni možný, jenže jak mám uvolnit místo na uložisti, když se nemůžu k němu dostat, protože nefunguje spuštění počítače.

c:\hiberfile.sys
c:\pagefile.sys

potom zakázat hibernaci:

powercfg -h off

potom omezit ten "odkládací soubor", viz výš.

a doporučuju konečně spustit tu kontrolu disku c:, viz vlastnosti.
na zaplněném disku se mohl poškodit profil uživatele = větev registrů a windows se místo něj třeba přihlašují dočasným uživatelem "temp" - to je docela průser, u lidí co cpou svoje data do systémového profilu by to mohlo vést až ke ztrátě dat.

Tak jsem zkusil odebrat všechny mé soubory a uvést notebok do továrného nastavení, ale i potom mi to stále hlásí, že na disku C není dostatek místa. Takže asi patrně se notebok rozbil. Nevím jak to vyřešit. Děkuji vám, že jste se mi snažili pomoci, brum brum ledni brtník IQ 36, ale patrně se mi porouchal rozbil notebooa již asi nepůjde opravit, což mne mrzí. Děkuji vám všem.

nikdo po tobě nechtěl uvádět do továrního nastavení, při nešikovné volbě přijdeš o svá data.

Tak jsem zkusil odebrat všechny mé soubory a uvést notebok do továrného nastavení

stejně jsi je nadšeně smazal sám, no skvělé. tak už to můžeš v klidu z instalačního média komplet celé zformátovat a nainstalovat znovu.

to snad neni možný, jenže jak mám uvolnit místo na uložisti, když se nemůžu k němu dostat, protože nefunguje spuštění počítače.

Ten počítač tě určitě dopředu informoval, že na disku dochází místo, ale tys na to sral.

https://www.wikihow.com/Boot-Linux-from-a-USB-on-Windows-10#Creating-a-Bootable-Linux-Flash-Drive

Odsud si stáhni live Linux, vytvoř si na nějakém počítači (třeba u sousedů) bootovací CD/DVD nebo Flashdisk,
v BIOSu si nastav bootování z toho média (CD nebo fleška), NEDÁVEJ instalovat Linux, ale spusť systém
LIVE z CD nebo flešky. Tam najdi ty soubory, které psal Brtník a smaž je (případně obětuj i něco dalšího).

A přestaň sem psát v každém příspěvku ty svoje litanie. Byl jsem nervózní už při čtení nadpisu dotazu.

ok IQ 37 nebudu psát litánie, musím to brát věcně, momentálně mi notebok nabízí OBNOVIT POČÍTAČ DO TOVÁRNÍHO NASTAVENÍ a to má dv možnosti, možnost 1. zachovat moje soubory(to jsem zkoušel několikrát a několikrát mi to dalo hlášku ,, že není dostatek místa na disku C,, odeberte soubory a uvolněte místo". nebo mi nabizí možnost 2. odebrat všechno. Patrně asi budu muset zvolit variantu 2. protože nedokážu uvolnit místo a myslím, že v současnosti nejsem schopen vytvořit bootovací CD/DVD nebo Flashdisk,
v BIOSu si nastavit bootování z toho média (CD nebo fleška), NEDÁVat instalovat Linux, ale spusťit systém
LIVE z CD nebo flešky. I když patrně by to asi šlo. Ještě to hoďku promyslím.
Děkuji

Tak jsem zkusil odebrat všechny mé souborya uvést do továrného nastavení, ale i potom mi to stálem hlásí, že na disku C není dostatek místa. Takže asi patrně se notebok rozbil. Nevím jak to vyřešit. Děkuji vám, že jste se mi snažili pomoci, brum brum ledni brtník IQ 36, ale patrně se mi porouchal rozbil notebooa již asi nepůjde opravit, což mne mrzí. Děkuji vám všem.

Dej disk do jiného PC, zálohuj potřebné soubory a můžeš postup zopakovat. K souborům se dostaneš i nabootováním z flešky s nějakým Live Linuxem. Třeba Utilitka UBCD nabízí hodně možností. Systém pojede z flešky, takže to ani do stolního PC nebudeš muset dávat. Jen nabootuješ a uděláš co je třeba.

Lukas1982 Děkuji za odpověď. potíž je v tom, že když zasunu prázdnou flešku do notebooku, který je v režimu buď načítání "úvodní stránky" plochy anebo je spuštěn nouzový režim, ve kterém je jen nabídka možností zobrazena na modré ploše, v nabídce se nezobrazuje možnost stáhnutí souborů na flešku, čímž by se uvolnil prostor na discu. Toto nelze realizovat. Zkusil jsem v nouzovém režimu využít nabídku uvést stav počítače do továrního nastavení, čímž by se smazali všechny soubory, které jsem na disc vložil. Tak ani toto se nestalo. počítač se nevyčistil od mých souborů (filmů, fotek a různých aplikací vložených na disc). Jak mám přetáhnout soubory z notebooku na flešku?