Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Notbuk se zapne, ale nenačte se plocha s iknama

Dobrý den, včera se mi stalo, že jsem měl zapnutý notebook značky HP, měl jsem v něm flešku, a odešel jsem na cca půl hodiny, když jsem se vrátil, byla tmavá obrazovka a na ní se jen točilo malé modré kolečko načítání, vypnul jsem notebok nouzovým tlačítkem, které je nahoře vlevo nad klávesnicí, pak jsem chvíli počkal a stejným tlačítkem jsem notbok zapnul, na obrazovce se objevil nápis HP a malé kolečko načítání, pak HP nápis zmizel a zůstalo jen modré kolečko načítání, žel načítání trvalo hodinu, ale plocha (na které mám tapetu s ikonama několika programů plus stažené nějaké fotky a soubory) se nenačetla, jen je stále tmavá obrazovka a na ní se točí kolečko načítání. Prosím poraďte co počít, jak nahodit spustit notbuk, aby se nastartoval jak má, abych se mohl dostat na plochua normálně notebok používat. Děkuji předem za pomoc.

kdyz start toho kramu vypnes 3x po sobe, maji se tupe windows samy spustit v nouzovem rezimu.
- tam spustit kontrolu disku,
- vypsat a zakazat nastavene zbytecnosti v pospusteni,
- spustit kontrolu: sfc /scannow
- pripadne i av test - mas jen defender, nebo neco vlastniho skodlivejsiho?

v nouzovém režimu se windows přihlásí do jakého účtu? hlásí se tam automaticky, nebo si můžeš vybrat? je v tom nouzovém režimu vidět plocha?
název uživatele se většinou vypíše po spuštění cmd.exe, jinak též po zadání příkazu:

set u

výpis administrátorů i obyčejných userů bez práv:

net localgroup administrators
net localgroup users

v těch výpisech musí být nějaký účet který používáš.
home verze windows se do "administrator" neumí přihlásit, jen po jeho povolení a jen v nouzovém režimu. proto jsem doporučil založení dočasného správce "admin", radši mu dát heslo "a", když se po něm ptá. to samozřejmě může udělat jen admoš.
čili cílem je dostat k nějakému administrátorskému účtu.

To je jak začarpvaný, podařilo se mi dostat se na admin,
dal jsem obnovit počítač do továrného nastavení,
na obrazovce se objevilo toto: Na jednotce je nainstalován systém windows, je potřeba mít více volného místa. Uvolněte nějaké místo na úložišti a zkuste to znovu. .-))
to snad neni možný, jenže jak mám uvolnit místo na uložisti, když se nemůžu k němu dostat, protože nefunguje spuštění počítače.

c:\hiberfile.sys
c:\pagefile.sys

potom zakázat hibernaci:

powercfg -h off

potom omezit ten "odkládací soubor", viz výš.

a doporučuju konečně spustit tu kontrolu disku c:, viz vlastnosti.
na zaplněném disku se mohl poškodit profil uživatele = větev registrů a windows se místo něj třeba přihlašují dočasným uživatelem "temp" - to je docela průser, u lidí co cpou svoje data do systémového profilu by to mohlo vést až ke ztrátě dat.

Tak jsem zkusil odebrat všechny mé soubory a uvést notebok do továrného nastavení, ale i potom mi to stále hlásí, že na disku C není dostatek místa. Takže asi patrně se notebok rozbil. Nevím jak to vyřešit. Děkuji vám, že jste se mi snažili pomoci, brum brum ledni brtník IQ 36, ale patrně se mi porouchal rozbil notebooa již asi nepůjde opravit, což mne mrzí. Děkuji vám všem.

nikdo po tobě nechtěl uvádět do továrního nastavení, při nešikovné volbě přijdeš o svá data.

Tak jsem zkusil odebrat všechny mé soubory a uvést notebok do továrného nastavení

stejně jsi je nadšeně smazal sám, no skvělé. tak už to můžeš v klidu z instalačního média komplet celé zformátovat a nainstalovat znovu.