Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problem s USB 3.0

Ahoj mám desku ASUS ROG Strix B460-H Gaming, po výměně do Néveho casu, mi přestal fungovat USB 3.0, tak jsem to reklamoval, technik mi fleshnul Bios. Zkusil jsem to a fungovalo.
Pak jsem dal odebrat hardware. Vse se normalne odpojilo. Zkusil jsem na druhy den fleshku a už není vidět a ani se nepřipojí.
Zkusil jsem preinstalovat ovladače od desky, ale nepomohlo to. Zkoušel jsem se dívat do Správce zařízení a vše beží normálně. Napadá mě jen přeinstalovat windows, ale rád bych se tomu vyhnul.
Jaké jsou prosím další možnosti.
Deska je ještě v záruce...

Na USb 2.0 flesh je videt, ale rychlost je hlemyzdí.
Pokud dam fleshku dozadu na porty, je videt a lze cist a kopirovat data. Problem je, ze je k tomu ale spatný pristup
Na predni USB nejde videt ani ve správci zařízení. - Zkusil jsem taky preinstalovat ovladace od desky , ale nepomohlo to.

pokud je flashka stále tajná, vyhodit.
mimochodem windows celý život lžou a neumí obsluhovat diskovou cache v paměti: pokud dáš odpojit usb flashku ale ihned ji vytáhneš, bez krátké prodlevy, můžeš její obsah poškodit.

ve správci zařízení - usb: jsou vidět ovladače usb3?

ještě jedna možnost: nirsoft usbdeview
vyhledat záznam té flashky a smazat ho. potom divnou flashku připojit, jestli se znovu detekuje.

Ahoj
Tento HUB určitě nebude brzda pro jakoukoliv flashku
Je to plně kompatibilní USB 3.0, výhoda je teda že má pomocné napájení
Prakticky je možno do něj zapojit "až" čtyři 2,5 HDD které se napájí po sběrnici a nemají svůj zdroj jako boxy 3,5
Samotné USB z PC by to nedalo
Proto to napájení

ani ssd disky v usb adaptéru plně nevyužijí rychlost usb3.0. ale aspoň trochu se ukážou vyšší iops, které mají flashky nebo mechanické disky úplně zabité.
jinak cituju:

možnost externího napájení a podpora rychlonabíjení na všech portech, micro USB napájecí konektor, 1.2m dlouhý kabel

vzhledem k délce kabelu to bude bez napájení stačit jen na něco nenáročného. s adaptérem budeš muset počítat.

tak asi nikdo neceka rychlost nvme pres usb, ti lidi to vedomne kupuji kvuli pricetnejsim rozmerum. sata ssd se vleze a leckomu uz zbyvaji v supliku po upgrade za novejsi / vetsi / rychlejsi nvme.

za brtniky: par usb nvme mam, jsou idealni pro rozezrane boot cd typu hirens64.
ale pokud by pres to nekdo chtel provozovat boot plnych windows - bez komentare.

Klidně ti nahraju video jak to šlape, jako - fakt pohoda. Jasně, boot je o chlup delší - ne extrémně, reakce při spuštění něčeho je samozřejmě znatelně pomalejší než kdyby ten disk byl přes SATA - ale zas, nic nějak dramatického. Fakt mě to mile v případě W11 překvapilo. Jo a taky ta nevybíravost na HW - připojuju to k různým deskám, různým konfiguracím, a zatím běželo na všem a nepovedlo se mi to rozbít. :-) Užitná hodnota při nějakých pokusech daleko vyšší než s nějakými vykuchanými WinPE.

(jasně že na tom nejedu trvale, ale na otestování, řešení problémů atd...)