Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problem s USB 3.0

Ahoj mám desku ASUS ROG Strix B460-H Gaming, po výměně do Néveho casu, mi přestal fungovat USB 3.0, tak jsem to reklamoval, technik mi fleshnul Bios. Zkusil jsem to a fungovalo.
Pak jsem dal odebrat hardware. Vse se normalne odpojilo. Zkusil jsem na druhy den fleshku a už není vidět a ani se nepřipojí.
Zkusil jsem preinstalovat ovladače od desky, ale nepomohlo to. Zkoušel jsem se dívat do Správce zařízení a vše beží normálně. Napadá mě jen přeinstalovat windows, ale rád bych se tomu vyhnul.
Jaké jsou prosím další možnosti.
Deska je ještě v záruce...

ani ssd disky v usb adaptéru plně nevyužijí rychlost usb3.0. ale aspoň trochu se ukážou vyšší iops, které mají flashky nebo mechanické disky úplně zabité.
jinak cituju:

možnost externího napájení a podpora rychlonabíjení na všech portech, micro USB napájecí konektor, 1.2m dlouhý kabel

vzhledem k délce kabelu to bude bez napájení stačit jen na něco nenáročného. s adaptérem budeš muset počítat.

tak asi nikdo neceka rychlost nvme pres usb, ti lidi to vedomne kupuji kvuli pricetnejsim rozmerum. sata ssd se vleze a leckomu uz zbyvaji v supliku po upgrade za novejsi / vetsi / rychlejsi nvme.

za brtniky: par usb nvme mam, jsou idealni pro rozezrane boot cd typu hirens64.
ale pokud by pres to nekdo chtel provozovat boot plnych windows - bez komentare.

Klidně ti nahraju video jak to šlape, jako - fakt pohoda. Jasně, boot je o chlup delší - ne extrémně, reakce při spuštění něčeho je samozřejmě znatelně pomalejší než kdyby ten disk byl přes SATA - ale zas, nic nějak dramatického. Fakt mě to mile v případě W11 překvapilo. Jo a taky ta nevybíravost na HW - připojuju to k různým deskám, různým konfiguracím, a zatím běželo na všem a nepovedlo se mi to rozbít. :-) Užitná hodnota při nějakých pokusech daleko vyšší než s nějakými vykuchanými WinPE.

(jasně že na tom nejedu trvale, ale na otestování, řešení problémů atd...)