Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak na nevratné smazání dat?

Zdravim, doporučíte funkční prověřený program na nevratné mazání dat z PC?
Tj. kdyby mi někdo hackl PC a zkusil obnovit data smazaná přes KOŠ, tak aby mnou smazaná data obnovit nešla. Dočetl jsem se, že to, co se smaže přes koš, obvykle obnovit jde.

Díky.

Rozumim, tohle nehledám, tohle bych musel pouštět ručně a neumí to v podstatě smazat jen ty soubory, co chci..
umí to smazat např. právě až volný místo,
ale já potřebuju promazávat pravidelně pár GB třeba denně, vždycky když to potřebuju, tohle neni ideální pro mě.

Tak nástroj, který vloží položku mnohonásobného přemazání do "right click menu" v Průzkumníku, třeba to umí Ashampoo Uninstaller, a rovnou tak smažeš soubor, který chceš, ovšem zase ručně, nicméně rychle a jednoduše.

CCleaner umožňuje přidat položku mnohonásobného přepisu (čištění) koše do menu Průzkumníku v Možnosti, Nastavení. Musí se ale zase spustit ručně, nicméně maže v koši vše najednou.

Napsal jsem to blbě,
určitě nemám mazání několika GB denně, mám spíš malý soubory excelový ..

kouknu na to, to ruční mazání je v pohodě.. spíš jsem měl na mysli, že by bylo ideální, kdyby to šlo prostě soubor vzít, přesunout někam a rovnou se smaže, přesně jak píšeš no.. přes ten Ashampoo Uninstaller..

kdyby virus, tak asi budu dost chytrej, abych věděl jak se zabezpečit, aby mě nikdo nepřekvapil.

jo, ten web cos poslal mám zrovna otevřenej, hmm, myslel jsem někoho s přímou zkušeností, abych to nemusel hloubš zkoumat

Jinak jde o mazání jen dat, co hodim do koše, ne celýho disku.
Mám semtam citlivý data.

No, to jsem napsal, protože např. Securely Fire shredder z toho návodu jsem ani nenašel na webu, nějakou oficiální stránku
K tomu Eraseru jsem našel nějaký negativní recenze z minulosti .. no to je jedno/tak jsem se zeptal, jestli nemá někdo přímou zkušenost s těmi programy.

Asi bylo naivní si myslet, že dostanu jinou odpověď než ve článku, který je psán jako recenze daných programů, byť je starej 5 let? a ještě od živýho člověka ? no, tak trochu chápu i proč jsem se tu zeptal.

Jinak zkoušel jsem Eraser a umožňuje i mazat přes pravý tlačítko a funkci danýho programu, což je za mě nejsnažší varianta; takže za mě je to vyřešený tady.
Díky za čas.

Myslím, že eraserů a wipe variant všelikých softwarů bude spousta, viz google "wipe free space". Otázkou je, zda se drbat s nějakým profi-NSA nastavením (23x smazat, přepsat náhodnými daty a znovu mazat...), za mě to smysl asi nemá.

Edit: teď čtu tvé požadavky pozorněji, bezpečně smazat lze cokoliv, nejen prázdné místo, vysypaný koš.

Zmazaním nejakých dát na disku a je jedno či sa jedná o vysypanie koša alebo hocičo iné... nedôjde k fyzickému odstráneniu dát.
Tieto dáta - miesto, ktoré zaberali "zmazané dáta" na disku sú v tabuľke súborového systému označené ako voľné a môžu sa prepísať inými dátami...ale stále tam sú...
Tzn., že kým sa pôvodné dáta neprepíšu inými dátami - stále je možné ich obnoviť.

Samozrejme, že existujú aj špecializované nástroje, ktoré dokážu za istých okolností obnoviť aj prepísané dáta, ale to by musel ísť disk z PC von a k tomu len tak nejaký "hacker" nebude mať prístup....

Tj. kdyby mi někdo hackl PC a zkusil obnovit data smazaná přes KOŠ

nikdo normální nemaže data přes koš. nejméně 20 let je mažu shift+del a ještě nikdy jsem je nepotřeboval zpět.

ani to by jejich obnově do nějaké doby nezabránilo, než se na disku znovu přepíšou.
ale podle úrovně tvých ostatních dotazů jsi ten poslední na světě, s jehož daty by chtěl hacker ztrácet čas.
pokud ti to jako odpověď nestačí, ten trim by mohl být dobrou cestou.

přeju mnoho úspěchů do všech dalších nových roků.

Prodávám software, kterej něco stojí, takže možné riziko tam je - výše napsané, že mažu GB denně byla blbost, nevim proč jsem to napsal, to se mi možná sem tam nahromadí, ale v podstatě to o co mi jde, je v přítomném čase mazat excel tabulky s licenčníma klíčema, který maj pár kb, to je hlavní riziko.

Co se týče disků, mám jeden SSD a jeden NVM.e disk.

že lze mazat přes shift+del jsem nevěděl.