Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vybírání SSD a RAM

Zdravím,

mám základní desku ASUS P8P67-M a potřeboval bych poradit jaký SSD disk a jaké RAMky jsou použitelné? Z toho co jsem zjistil na stránkách ASUSu už se nic neprodává.

Děkuji za radu ;-)

Memory support 4 slots: max 32GB DDR3 (2,400MHz) - tak snáď sa ešte niečo predáva...
3x SATA 6Gbps - za mňa úplne jedno aké SSD kúpiš - pretože to bude obmedzené rozhraním SATA.... jedine čo získaš, tak možno nižšiu spotrebu a nebudeš disk vôbec počuť, inak žiadny extra zázrak nečakaj...

ale no tak... moje máti dodnes fičí na Pentium G850 - s dokonce jen 4GB RAM. Ale protože má SSD, tak jí to bohatě stačí na internet, psaní, skype, apod.
Na gamesení už takové PC není, ale na běžnou kancelář bude stále OK, pokud tam bude SSD a aspoň 8GB RAM.

Jo, bylo mi jasný, že se ozve někdo, kdo mi bude chtít dokazovat, že i stará plečka může fungovat. :-)

Jsou to vyhozené peníze (naštěstí ne moje). Kdyby si něco připlatil, může mít "nový" repasovaný PC s moderním OS, moderními rozhraními, zárukou, nesrovnatelně vyšším výkonem, atd...

SSD je dnes za cca 500,-, RAMky 8GB DDR3 za cca 300,- s DPH... to je v poměru cena/výkon prostě nobrainer. Repas bude o 30-40% výkonnější, ale reálně, pokud to není na hry nebo nějaký složitější kancl, to nemáš šanci poznat.

edit: něco podobného mám taky jako tesťák (i7-2600K + Z68 deska) a je to naprosto v pohodě použitelné.