Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Přestal fungovat jeden z externích disků

Dobrý den,z neznámých důvodů mi přestal fungovat jeden z externích disků.

Očekávám,že ten disk pomalu odchází jelikož se samovolně odpojuje,ale rád bych ho ještě nějak "udržel naživu".

Před několika hodinama se opět disk samovolně odpojil a ntb ho nevidí. Ve správci zařízení ovšem disk je vidět,ale při jakémkoliv pokusu s ním něco dělat ntb zamrzne a nezbývá nic jiného než disk odpojit.

Samozřejmě jsem zkoušel disk odpojit a připojit znovu.

Může mi někdo prosím poradit jak ho rozchodit (pokud to ještě jde)?

Disk: SMARTDISK Model#69801 320 GB

Disk je připojen k notebooku ASUS TUF GAMING F15 FX506H

Řešení:

Díky všem za rady. Disk je K.O.

Čas koupit nový

Zkus ještě ten jiný kablík. Ale jestli disk střídavě připojuješ k PC a TV, tak si ho možná ta TV předělala podle sebe a pak ho PC odmítá přečíst. Koukni jaký souborový systém na něj teď je ( NTFS, FAT32, exFAT), pokud se na něj dostaneš třeba přes správu disků.