Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno "Zaseklý" přesun souborů

Zdravím,
měl bych opět prosbu. Když přesouvám soubory např. z WinRaru do složky ve Windows, tak okénko o přesouvání se vždy sekne. Pokud přesouvám všechny soubory, tak většinou na konci extrakce s tím, že okno zmizí po 2-3 minutách (i v rámci přesunu jen jednoho malého souboru), když přesouvám jen některé soubory, zasekne se na určitých procentech a i klidně po hodině se nic nemění, ve správci úloh mi to píše, že Průzkumník Windows neodpovídá... to ale myslím dělalo vždy, ale nikdy to tak dlouho netrvalo.

Všiml jsem si i mnohem delšího načítání obsahu složek, seknutí při přejmenování souborů, celkově v tom průzkumníku vše trvá hrozně dlouho.
Předtím jsem měl v počítači 8GB RAM, nedávno jsem zvýšil o 16GB na konečných 24GB. Zároveň používám Google drive, který si bere celkem značný podíl RAM (někdy její využití šplhá až k 97% až počítač vypadne), no třeba nyní mám celkové využití RAM 71% (Google drive si z toho bere "jen" 61,5%) a celý výše popsaný problém přetrvává. Mám dojem, že by za tím vším mohl stát on, a pokud je má domněnka správná, jde nějak určit, kolik si například může ten Google vzít paměti? Nebo ho musím natvrdo vypnout a celý proces opakovat? Nebo za tím vším celým je něco úplně jiného? Díky!

to vypada, ze tazatel to taha levou mysi* z archivu, pruzkumnik to bere jako presun, archiv mu dekomprimuje a pak zpet zkousi komprimovat, ale protoze je archiv porad otevreny, musi se to kousnout.
to jsou prave ty spatne navyky z pruzkumnika.

jako bonus ma selhavajici pruzkumnik v menu na pravy mys bho-doplnek google drive - a ten nejspis na zasekavani pruzkumnika reaguje spatne, kdyz je spusten.

reseni: naucit se pouzivat normalniho spravce souboru, na tupy pruzkumnik navzdy zapomenout.

*) jednotlacitkove mysi mely v minulem stoleti apple. neujalo se to.

No dobře, když si tedy stáhnu WinRar archiv, jsem zvyklý označit soubory levým tlačítkem myši a tažením myši přetáhnout např. na plochu. Tím, že to označím pravým tlačítkem, vyberu extrahovat do složky, se tedy práce ulehčí a už se nic zasekávat nebude?

kdybys to tahal pravym mysem, pri jeho polozeni by se mel pruzkumak zeptat, co s tim chces delat.
mam ten dojem, protoze desitky let by me nenapadlo pouzivat pruzkumnik k necemu vic, nez k nahledu na disky.

na praci se soubory slouzi spravce souboru (v nazvu casto miva nejaky "commander"). ten ovsem vypada jinak: je to typicky 2-panelova aplikace, ktera logicky podporuje manipulaci se soubory odnekud-nekam.
podporuje jak tahani mysi, tak rychlejsi a jednoznacne prikazy pomoci f-klaves.

navic miva integrovane dalsi funkce, o kterych se pruzkumniku nikdy nesnilo a jejich ekvivalent casto neni ani jinde ve windows.

pripada mi uplne absurdni muset vysvetlovat nejprimitivnejsi zaklady pouzivani souboru.
ale m$ to taky dodnes nepochopil.

jeden z prikladu: https://www.altap.cz/