Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Problém s voláním... nový mobil

Zdravím, zase potřebuji pomoc... Simku jsem si vyměnila u operátora, mobil (XIAOMI REDMI NOTE 12S 8GB/256GB) spustila. Na novou kartu jsem si nakopírovala kontakty 2x (omylem). Teď, když volám, tak někdy volanému hovor zvoní, někdy ne a hlásí mi to, že je volaný nedostupný (zkoušeli jsme to v jedné místnosti). To samé bylo i naopak. Když mi volal, zvonilo to, někdy ne a hlásilo to, že jsem nedostupná. Kde může být problém? Nemůže to být těmi 2x nakopírovanými kontakty? Poradíte mi? Děkuji.

Kopírovat kontakty na SIMku? To ještě někdo dělá?

Tak duplicitní kontakt smaž - tím ověříš, jestli začne volání a příjem hovorů fungovat.

SIM kartu jsi vložila do jakého slotu? 1 nebo 2? Zkontroluj, zda je vložena správně. A taky jak je nastavený mobil (výběr sítě operátora, LTE, atd...)?

Jednou jsem myslím měl podobný problém s někdy nefunkčním voláním. Byla vadná SIM, po výměně (se zachováním čísla) se to spravilo.
Pokud máš možnost si půjčit nějakou jinou SIM (případně si za stovku koupit nějakou dobíjecí), můžeš ověřit, jestli problém v SIM nebo v mobilu.

Takže kontakty máš na SIM, jestli to správně chápu. Zkusil bych tu SIM kartu vytáhnout a mobil resetovat do továrního nastavení. Sice je to nový mobil, ale zkusil bych to. V jiném mobilu ta kartu funguje správně? Možná bude něco v nastavení pro SIM jako preferovaná SIM nebo tak nějak. Já mám starý Xiaomi taky na dvě SIM+SD kartu a SIMka funguje nezávisle na tom, v jakém je slotu. Předpokládám, že máš dobrý signál. Z jakého důvodu jsi měnila SIM kartu?

Jak máš nastavené volání přes LTE? A typ sítě v nastavení? Takhle se mi to chovalo

Jedna možnost je nekompatibilní nastavení - máš vybrán typ sítě LTE a přes něj nelze volat jinak než ořes LTE , pak se absence volání přes LTE projevuje takto (
ale pořád), takže bych tipl že ti to závisí podle toho jakou síť telefon vylosuje

Druhá, sice máš LTE, ale nějaký bug u operátora rnbo zo nemáš aktivované.

Nebo 5G haluze... Do jiste miry totez jako LTE

Na doporučení operátora mám nastavené VoLTE. Restartovala jsem mobil. Upravilo se to a šlo to dobře. Ale teď mi nastal nový problém. Když mi přide hovor, zazvoní jen 1x a okamžitě mne volající strana slyší, aniž bych hovor přijala sluchátkem... Nevíte, co s tím?