Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Proč mi tak rychle odchází baterie na iphone?

Ahojky.
Měl bych dotaz spíše na lidi co mají apple. Před měsícem jsem koupil Iphone 13 od kolegy a stav a kondice baterie byla po roce co ho měl na 98%. Jenže mě za ten měsíc stihlo spadnout na 96%. :-( .Iphone nevybíjím do uplné 0 a nepřebíjím ho například přes noc takže si hlídám když je nabitý na 100% hned vytáhnu z nabíječky. Co dělám špatně? Proč mi to stihlo klesnout takhle rychle a kolegovi to spadlo za rok o dvě procenta jen? Přiznám se nemám originální nabíječku ale hodnoty na nabíječce jsou stejné jako na originálu. Je to normální že to takhle klesá ? Jak to máte vy?

Ja mám takisto iphone ( 15 pro) a ked som mal 13pro tak tam sa vyskytoval problém s rýchlim vybíjaním. Mal som ho 2roky a baterka sa mi dostala na 84% čo nie je normálne.
Na novom iphone 15 pro mi vydrží baterka 2 dni čo 13 pro vydržal iba jeden deň.

To máš softwarovu chybu, ale či to apple opravy je otázka

Já bych vůbec neřešil číslo vycucané z prstu někde v nastavení telefonu a spokojeně používal telefon. Mám 13 Pro Max, stav 89 % po nějakých asi dvou letech a vůbec mě to neštve. Za rok klesla na 91 a za další rok na 89, přesto mi od rána do večera bez problémů vydrží s velkou rezervou. Fungovalo se ti s telefonem, který psal 98 %, zásadně lépe, než s tím, který píše 96 %?

To číslo je téměř nic neříkající softwarově vypočítaný nesmysl na základě vstupních hodnot, jejichž hodnoty neznáš, ani vzoreček výpočtu a kolik hodnot o čem hraje roli. Apple tvrdí, že to je maximální kapacita proti nové baterii, což je nesmysl - ta baterka není po víc jak roce zaručeně na úrovni 96 % kapacity nové, budeš rád tak za 85 %.
Já to číslo beru obecně jako ukazatel, jak moc někdo ten telefon používal a jak se staral o baterku. Že je takhle vysoké znamená, že se o ni staral hezky, kdyby ji denně vybíjel do prázdna a ubližoval jí extrémním horkem, bylo by tam třeba 88 %.

Hlavně u iPhonu je baterie horší s každou další aktualizací. Né číslem kondice, ale výdrží v praxi. Dokonce jsou konspirace, že Apple to v aktualizacích záměrně "kurví" :)

Btw nikdy jsem nepoužíval originál nabíječku a nepřijde mi, že kvůli tomu by odcházela baterka.

Ještě otázka, jak telefon nabíjíš? Resp. jak hodně ho necháváš vybíjet a nabíjet? To má totiž na výdrž baterie největší vliv

Nie je pravda...vyrobca totizto myslel aj na toto a BMSko posiela skreslene udaje.
Ked tvoja bateria hlasi, ze ma 0% v skutocnosti ma nejakych 5%-10% a to z dovodu, ze vyrobca ju nenecha vymlatit domrtva.
Takze kludne mozes na mobile nechat bateriu zajst aj na 0%, pretoze jej tym nijako neublizujes, nikd sa ti ju nepodari vymlatit do mrtva a ak by si bol schopny obist BSM kludne ti mobil este par hodin pojde aj s bateriou, ktora sa hlasila ako vybita.

To je ale úplně irelevantní. Myslel jsem to tak, že baterie se ničí a opotřebovává rychleji, když jí bude nechávat vybíjet a nebo nechávat úplně vymlátit. A to je fakt, a je jedno, jestli tam je nějaký BMS nebo ne. A platí to tak u každé Li-Ion baterie. Úplně nejideálnější pro její kondici je pohybovat se mezi 30-90%

A Fleg se ti snaží vysvětlit, že tohle rozmezí je tam, kde telefon ukazuje třeba 20-100 %, což je to, kde to 99 % uživatelů v drtivé většině případů používá, takže je vše v pořádku.

Dneska nějak myslet na baterii nemá úplně smysl. Telefon dnes zastará dříve, než se baterie nějak extra pokazí. Samozřejmě počítám, když si člověk kupuje kvalitnější telefony (iPhone, Samsung, Pixel...) a ne nějaké čínské shity.

Telefon dnes zastará dříve, než se baterie nějak extra pokazí.

A to bych si dovolila nesouhlasit. Kdyz si poridim iPhone, tak od nej ocekavam, ze mi vydrzi minimalne 4 roky. Pri mem pouzivani je za 3 roky baterie dost slusne vyflakana a pokud potrebuju vydrzet cely den mimo dosah zasuvky, tak uz se bez powerbanky neobejdu.

No jo kvalitní nakousnuté jabko a ještě za ty prachy.....

súhlasím, ked som mal starší mobil iphone 5S tak ten som nijako nešetril a vybíjal ho do 10% a nabíjal na 100%. Bol to taký každodeny cyklus na ktory mobil baterkou nestačil.
Ked som prešiel na 13 pro tak tám to bolo ohľadom vybíjania to isté, lebo má 120hz display a ten si vie takisto dobre cucnúť z baterky. Preto som musel takisto dávať nabíjať mobil každy večer pri 30% nabitia, čo zapríčinilo
že sa mi kapacita baterie po dvoch rokoch znižila zo 100% na 85%. čo je pre mňa veľmi málo.
Sánku pre mňa otvoril až terajší iphone 15pro ktorý mi pri mojom používaní vydrží dokonca 2dni. A to je pre mňa veľké plus, to sa nedá s 13pro ani len porovnávať.
Preto si myslím, že ked ho budem mať 2 roky tak kapacita neklesne ani pod 90%

Právě že se mi zdá že ne. Včera mezi 3:30 až 4:00 ráno jsem nabil na cca 75 % a momentálně další den mám skoro v 6 večer mám 46 % ...a to jsem byl normálně na fb psal si s lidma projížděl fb, instagram a několikrát telefonoval. Což se mi zdá docela dost slušný nebo ne? :)

ja som kedy si taky býval a ked som otváral krabičku s novým iphonom tak som si to užíval ako keby som dostal klúče od Mercedesu SLR :-D
Ale to už je preč aj zo Stevom Jobsom. Vtedy som pri každom predstaveni povedal VAV!....A to už je dávno preč.