Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Proč mi tak rychle odchází baterie na iphone?

Ahojky.
Měl bych dotaz spíše na lidi co mají apple. Před měsícem jsem koupil Iphone 13 od kolegy a stav a kondice baterie byla po roce co ho měl na 98%. Jenže mě za ten měsíc stihlo spadnout na 96%. :-( .Iphone nevybíjím do uplné 0 a nepřebíjím ho například přes noc takže si hlídám když je nabitý na 100% hned vytáhnu z nabíječky. Co dělám špatně? Proč mi to stihlo klesnout takhle rychle a kolegovi to spadlo za rok o dvě procenta jen? Přiznám se nemám originální nabíječku ale hodnoty na nabíječce jsou stejné jako na originálu. Je to normální že to takhle klesá ? Jak to máte vy?

Hlavně u iPhonu je baterie horší s každou další aktualizací. Né číslem kondice, ale výdrží v praxi. Dokonce jsou konspirace, že Apple to v aktualizacích záměrně "kurví" :)

Btw nikdy jsem nepoužíval originál nabíječku a nepřijde mi, že kvůli tomu by odcházela baterka.

Ještě otázka, jak telefon nabíjíš? Resp. jak hodně ho necháváš vybíjet a nabíjet? To má totiž na výdrž baterie největší vliv

Nie je pravda...vyrobca totizto myslel aj na toto a BMSko posiela skreslene udaje.
Ked tvoja bateria hlasi, ze ma 0% v skutocnosti ma nejakych 5%-10% a to z dovodu, ze vyrobca ju nenecha vymlatit domrtva.
Takze kludne mozes na mobile nechat bateriu zajst aj na 0%, pretoze jej tym nijako neublizujes, nikd sa ti ju nepodari vymlatit do mrtva a ak by si bol schopny obist BSM kludne ti mobil este par hodin pojde aj s bateriou, ktora sa hlasila ako vybita.

To je ale úplně irelevantní. Myslel jsem to tak, že baterie se ničí a opotřebovává rychleji, když jí bude nechávat vybíjet a nebo nechávat úplně vymlátit. A to je fakt, a je jedno, jestli tam je nějaký BMS nebo ne. A platí to tak u každé Li-Ion baterie. Úplně nejideálnější pro její kondici je pohybovat se mezi 30-90%

A Fleg se ti snaží vysvětlit, že tohle rozmezí je tam, kde telefon ukazuje třeba 20-100 %, což je to, kde to 99 % uživatelů v drtivé většině případů používá, takže je vše v pořádku.

Dneska nějak myslet na baterii nemá úplně smysl. Telefon dnes zastará dříve, než se baterie nějak extra pokazí. Samozřejmě počítám, když si člověk kupuje kvalitnější telefony (iPhone, Samsung, Pixel...) a ne nějaké čínské shity.

Telefon dnes zastará dříve, než se baterie nějak extra pokazí.

A to bych si dovolila nesouhlasit. Kdyz si poridim iPhone, tak od nej ocekavam, ze mi vydrzi minimalne 4 roky. Pri mem pouzivani je za 3 roky baterie dost slusne vyflakana a pokud potrebuju vydrzet cely den mimo dosah zasuvky, tak uz se bez powerbanky neobejdu.

No jo kvalitní nakousnuté jabko a ještě za ty prachy.....