Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dva systémy v jednom HW

Dobré odpoledne,
při upgradu staršího počítače jsem odpojil 2 stávající HDD s Win10, vložil M2 SSD a nainstaloval Win11. Chci se zeptat, zda nedojde k nějaké kolizi BIOSu, pokud bych potřeboval podívat se do starého systému, tedy odpojil nové a zapojil staré disky a pak se zase vrátil k novému? Jedná se o Legion T530 s čipsetem Intel B360. Děkuji

BIOS je od toho aby inicializoval HW, a načítanie následne predá činnosť zavádzači, ktorý spustí systém... na jednom počítači môžete mať kľudne aj stovky inštalácií systémov. Od toho tu máme veci ako GRUB, ktorý ti umožní spustiť systém aký chceš pri štarte počítača, a následne môžeš pracovať s tým daným systémom. BIOS v podstate sa vôbec nestará o to ktorý systém beží.