Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno The Bat! - Gmail a pop3

Hezky den,
pokousim se uz nejakou tu chvili neuspesne rozjet pop3 v The Bat! klientovi u schranky na Googlu. Na Gmailu mam v nastaveni povoleno pop3 ("Stav: Protokol POP je povolen"), v klientovi to mam nastaneno presne takto batwe9.png coz koresponduje s navodem od Googlu http://mail.google.com/support/bin/answer.py?hl=en& answer=32231 a za ziveho boha nemuzu stahnout maily. The Bat! neustale pise "FETCH - Navazuje se spojeni s POP serverem", na cemz to nejakou tu minutku visi a nakonec skonci s "FETCH - Pripojovani selhalo".

Diky za pripadne rady

Imap vyhody:
emaily zustavaji na serveru, kdyz prijdes o disk, neprijdes o emaily
u emailu se stahuji jen hlavicky ( predmet, od, pro ) a az pri otevreni se zobrazi telo, setri konektivitu a zatez serveru

Pokud si to v klientovi nastavis, v zakladnim nastaveni to snad neni ani v jednom. Dale pak pripojeni pres pop3 na serveru oznaci vsechny emaily jako prectene, a v pripade znovunacteni v dusledku ztraty na lokalu nebo pripojeni z jineho mista, nebudete vedet co jste vyridil atd. Imap si stav zachovava i pri pripojeni z ruznych mist. Nehlede na to, ze staci jedno neuvazene pripojeni pres outlook express v zakladnim nastaveni a emaily jsou ze serveru nenavratne pryc.

No jo, ale pri imapu staci taky jedno neuvazene kliknuti a nebo nestastne prekliknuti na email a stisk delete a je po srande totalne. Email zmizi i ze serveru. Pri stejne chybe u pop3 v pc mas email jeste na serveru. Zrovna takhle jsem prisel asi o 50 emailu, kdyz jsem poprve imap zkousel.

Email se stiskem klavesy del nemaze, jedine kdyz si to v klientovi nastavis, po instalaci to tak nastavene rozhodne neni. Email je oznacen jako smazany a po vetsinou je presunut do slozky "junk mail".

Stiskem del v opere i v outlooku ho smazes. Mam to overeno a ihned jsem to kontroloval na serveru. Jsou hned pryc pri dalsi synchronizaci a tu mam co 2 minuty, takze nez si nejaky email prectes a nebo na nej odepises, tak pri kontrole novych emailu(u me 2 minuty a nechci tam mit 30) jsou nenavratne smazany ze serveru.

IMAP funguje tak, že zprávy "nestahuje", ale "kouká na ně". Tj. zprávy zůstávají na serveru (IMAP klient si je samozřejmě pro rychlejší práci s nimi zesynchronizuje na lokální PC), v případě gmailu pak složky fungují jako štítky.