Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno sdílení souborů výměna routeru

Po výměně routeru za kdy sem vše nastavil internet funguje ale nejde sdílení souborů které předtím fungovalo DVA POČÍTAČE POMOCÍ LAN KABELÚ DO ROUTERU

jeden počítač vidí druhý a může tu složku otevřít ale nemůže otevřít svojí složku

v druhém pc není vidět ani jedna veřejná složka

Nechce sa mi to citat cele, ale podla tych obrazkov mozem povedat, ze:
- vymena routra s tym nema nic spolocne (mozno az na zmenu siete)
- na pc je nastavena verjena siet, v tom pripade nejde zdielanie
- ak je na pc nastavena sukromna/pracovna siet tak nie je povolene zdielanie bez hesla
- ak je povolene zdielanie bez hesla pristup blokuje fw z OS, alebo nejaky externy (typicky Eset)
- ak je nastavne zdielanie s heslom je nutne sa prihlasit k danemu pc s danym uctom, ktory ma opravnenia k zdielanym zlozkam.

Je uplne bezne, ze po update OS si Win zapne fw, alebo naopak zapne zdielanie chranene heslom a potom sa ludia divia, preco to nefunguje, ked vcera to este islo.

já sem si myslel že mi to nový router rozhodil. (Když zkusím na nějaké složce nastavit sdílení tak to strašně dlouho trvá než naskočí po kliknutí v kontextovém menu na sdílení)

firewall sem vypnul

Měl sem to nastavené bez hesla nikdo jiný se nepřipojuje Každý počítač má nastavenou veřejnou složku v C:Users
Sit sem měl nastavenou privátní

Zkusil sem v CMD Flushdns, v nasatavení resetování sítě. a nic

Aktualizace mam vypnuté (windows10)

DNS s tym nic nema, tie pc sa predsa vidia, problem je v credentials.
Opakujem, defaultne mava Windows zdielanie s heslom zapnute, takze pokial si ho nevypinal mas ho zapnute, pokial si ho vypinal mohla ho nejaka aktualizacia znovu zapnut, takze skontrolovat.
Druha vec je, ze guest ucet byva casto z roznych pricin zakazany, takze skonrlovat kto ma opravnenia pristupovat k danym zlozkam.
Verejne zlozky su opat stadardne zdielanie, ale medzi lokalnymi usermi, takze skontrolovat opravnenia.