Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr telefonu

Zdravím přátelé.
Zeptal bych se zde také, vybírám nějaký telefon do cca 12 000 Kč. Prioritou je stabilita systému a co nejdelší podpora, displej do 6,5 palce. Tedy nějaký Pixel, nebo ještě Samsung (A54). Rozhoduji se mezi Pixel 7a a 7. Parametrově jsou na tom velmi obdobně, jen 7 je model 2022, 7a model 2023.
Jaký spíše vybrat? Díky.

Xiaomi má u lepších modelů běžně 4 roky security patches a 3 velké aktualizace systému (= nové verze Androidu), to je minimálně na úrovni jiných známých značek. Horší je to u lowcostu, ale prostě - dostanete to co si zaplatíte, taky celkem bez rozdílu značky. Rozdíl mezi mobily za 4k a 12K prostě je. I v té podpoře.

(sám mám Xiaomi 11T Pro, neřeknu špatného slova. Zatím aktualizace na Android 13, dostane časem 14 i 15. Aktualizace zabezpečení aktuálně 11/2023, chodí několikrát ročně)

Súhlas... Radšej kúpim fón Moto za nejakých 150€. I ja tu mám G30 za skvelú cenu, a vydrží kým podpora vydrží. Tie 1+2 roky podpory je krátko, ale aj tie naj-špičkovejšie modeli majú podporu max 2+3 roky. Proste to nie je ako u laptopov kde 5+5 rokov podpory je štandard (či už sa bavíme o Windows alebo Ubuntu), kde ešte máš možnosť hocikedy "upgrade" systému. Na mobiloch žiaľ keď výrobca povie nie, tak nie. Svinské ale čo s tým môžeme. Priplatiť si za horší telefón s akurát o rok dlhšou podporou? Tak žiaľ budem neekologický a budem kupovať lacný fón každý tretí rok.

Tak pozerám tento link: https://www.reddit.com/r/Android/comments/10h8wix/android_update_policy_by_manufacturer_for_their/ a vidím že Motorola má 3+1 rokov podpory, a Samsung má 4+1 (čo je i maximum v rebríčku). Takže je to fakt len jeden rok rozdiel. Osobne ale myslím že je to trocha chybné, pretože mi na Moto G30 neprišiel update na novší Android (aktuálne 12), teda 2+1 si myslím že je správne.

Potom možnosť ešte môžu byť Pixely, ktoré majú 5+0 rokov podpory. Ak využiješ ten HW a vlastnosti telefónu, tak sa to môže ešte oplatiť. Samsung, vzhľadom k pomeru, cena, výkon, vlastnosti, software a podpora, by som nekúpil.