Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Obnovení účtu google

Google mi opět hýbe žlučí. Na švýcarský email mi přišlo upozornění, že se do mého účtu, gmailu, někdo přihlásil. Google to prý ale zablokoval. Chci si změnit heslo. Jdu se přihlásit a heslo nefunguje. Asi ho někdo změnil nebo jsem ho zapomněla což se mi stává běžně. V gmailu mám ale uvedenou sekundární adresu. Ta mi je však k ničemu. Pokud na gmailu zadám, že jsem zapomněla heslo, vyzve mě google, abych uvedla poslední heslo ktery si pamatuji. Napíšu tam něco, co jsem v minulosti běžně používala. Kliknu na další a ten stupidní google mi napíše, že obdržel málo informací a dál nemůže nic dělat. No a já se dál nedostanu. Poradíte jak na to?

Změna předmětu, původně: Obnovení účtu google. Šílím z těch idiotů. Pomoc prosím. (host)

To je tady běžnou praxí dělat si z dotazujících se, čurinu? Vysmívat se a poukazovat na podobné věci? Já myslela, že BFU se takto chovají běžně ale docela mě to překvapuje u Administrátorů. To, že jsem bloncka ještě neznamená, že se nedokáži chovat. Každej má nějaky úchylky ale jen mizivy procento si to přizná. Já jsem třeba flegmatička na hesla. Teda na ty běžny. Pro banku, PO, ZP a jiné důležité věci používám U2F ale pro obyčejny maily mi to přijde zbytečny nehledě na to, že na gmailu, účtu google, se mi to nepodařilo rozchodit. Jo, jsem prostě blbka která se snaží vždy poradit nebo pomoct. Nikdy bych se ale nesnížila k tomu, abych si z někoho utahovala nebo dělala srandu. Asi tolik ty slavnej administrátore. Děkuji ti.

Ano, souhlasím. Máš pravdu. To ale v případě, že uvádíš do provozu novej mobil s androidem. Ale i bez googlu to funguje. Soused má Huawei P60 Pro a na něm google služby nemá prý kvůli jakymusi embargu. Telefon je to děsně dobrej a on si vůbec nestěžuje, že google služby nemá. Nahradil to jinyma a je spokojenej a má vše. Dokonce i to co já nemám. Má jen jedinej problém a tím je smart banking. Já tomu moc nerozumím ale dle jeho slov to prý nechce riskovat. Nevím proč a nevím co ale takhle to řekl. Já třeba uvažuji o tom, že budu chtít sehnat mobil se systémem Harmony. A na závěr. Souseda jsem poprosila jestli by mi neudělal nějakej mobil s linuxem. Takže jak to půjde, koupím Nexus 5 a on mi tam nahraje Ubuntu Touch. Uvidím. Milovala jsem telefony s Windows ale dopadlo to jak to dopadlo. Android mi nesedí. Vůbec!! Nedopadne li dobře Nexus tak si pořídím iPhone a bude klid.

Mobily s WM8.1UPD byly skvělý ... Android mi taky nesedí, ale pokud chceš mobilní banku, tak jiná možnost kromě iP není (a ten nechci, jinak na ověření web přístupu lze ještě použít SMS, ale bezpečně jen na klasickém tlačítkáči). Nějaké experimenty s Linuxem na mobilu či jinými alternativami asi nestojí za námahu, není tam garantováno prakticky nic (jak tam fungují běžné aplikace: Mapy, Jízdní řády, atd. ???).

Podívej se administrátore, já ne nechci hádat. Od toho tato poradna není. Ty o sebereflexi raději pomlč. Podívej se co jsi udělal a pokud to nepochopíš a nedocvakne ti to, tak Oops! a nechat to být. Já si ten správce hesel tenkrát udělala a používám ho. Ale přece sem nebudu psát reakci na každou pi----nu. Už mám to, už jsem si udělala to atd. atd. Těch mailů mám strašně moc. A na tento jsem přišla jen díky tomu, že mi do švýcar přišlo upozornění na sekundární email, že se mi na ten a ten gmail někdo přihlásil. Tak jsem si jen chtěla změnit heslo a nejde to a teď tady hledám radu proč to nejde. A neptej se mě proboha proč mám tolik emailových adres. Já ti poděkovala a děkuji ti i teď. Tak to prosím tě tak ber.

Já jsem třeba flegmatička na hesla.

Já zase běžně používám správce hesel v prohlížeči.
Obsahuje ho snad každý webový prohlížeč.
A nedělej tady ze sebe hvězdu. Rozsah tvých chyb je dost katastrofální (viz ostatní tvoje "problémy").

vyjadruj se slusne. toto je baba s nejhezcim avatarem tady, musime si ji pestovat.

me spis fascinuje ten mechanismus obnoveni: kdyz bych se zmocnil neciho uctu google, staci mi 2x zmenit heslo a puvodni uzivatel uz to posledni spravne nezna.

tu je to teda jiny pripad: vice google uctu s heslem, kdy neni zname, kteremu uctu patril. tak je holt o ucet min (zlaty firefox).

ne, důchodče. to byla reakce na tvůj tisící komentář "To je v této Poradně normální úkaz"
kromě normálních lidí sem chodí frustrované zapšklé typy. pod tvým nickem sem píší více nebo méně nenávistné komentáře a plivou tu na poradnu. ještě sis nevšim?

Kdo nenávidí důchodce a děti je někdo jiný. Naštěstí, pokud se toho ve svém zhýralém životě dožije, bude také důchodce a mladíci mu budou ve štědrých dávkách též nadávat. Karma je zdarma a na každého dojde. Nemusím plivat na Poradnu. Udělali jste si sami reklamu. Všichni tazatelé jsou blbci a jediní chytří a úžasní a obdivuhodní jsou majitelé Poradny. Není to jen můj názor. Jen mi je líto, že z bývalé skvělé Poradny je místo, kde si moderátoři vytahují triko a nadávají lidem, kteří nejsou vědci a nevědí, jak se mají zeptat. Vidím, že návštěvnost proto silně upadá. Lidé se bojí ptát, aby je velevážené osazenstvo neuráželo podle hladiny alkoholu v jejich krvi.

Promiň, ale kde někdo někomu nadává? Připomíná mně to jednu příhodu, když jsem dělal na hotelu vedoucího směny a později provozního. Párkrát týdně tam chodívala paní s nějakýma kamarádkama a pořád si na něco stěžovala. Jídlo je moc horké, druhý den zase, že je moc studené, nechutná jí minerálka atd...
Nebylo dne, aby neměla nějakou podobnou poznámku. Nikdo si na kvalitu jídla nestěžoval, jen ona a vždy chtěla slevu. Chyba se stát může, to je jasné a stávají se. Jenže ona toho začala zneužívat.
Když jsem za ní přišel s dotazem, s čím má problém dnes, tak z ní narychlo vyletělo, že ta bonaqua má málo bublinek. Odpověděl jsem jí, že si objednala jemně perlivou a nikoliv perlivou. Její kolegyně nebo kamarádky mně daly za pravdu a začaly se jí smát a ona zbaběle utekla. Od té doby se tam naštěstí neukázala.
A nebyla to nějaká vývařovna, ale ****+ hotel. K pěti hvězdám nám chyběl wellness. Každý má volbu a nevidím smysl chodit někam, kde mám problém nebo se mně tam nelíbí.

Jestli to má znamenat, abych zmizel, ok. Nemám s tím problém. Arogance moderátorů mi vadí už dlouho. Mi osobně, když někdo nadává nebo je arogantní, to mi nevadí. Ale chudáci lidi. Příkladů arogantního chování se najde v téměř každém vlákně. Jen tak namátkou: [tvoje blbost, že nezálohuješ, hledej googlem, máš tajný systém, další milovník adrenalinových sportů?, co to je za tupý zvyk fotit podélné objekty na výšku?]. Tady snad nejde o to, že si někdo stěžuje na žrádlo. Ale snad jde všechno říci slušně a bez takyhumoru. Humor spíš nasere člověka, který bojuje s nějakou závadou, než aby se zasmál. A dost, dál nepokračuji v této diskusi.

Ne, nemá to znamenat, abys zmizel. Máš spoustu zkušeností a to se ostatním může hodit. Nevím, co je arogantního na tom, že někdo napíše "Tvoje blost, že nezálohuješ". To nemá s arogancí nic společného. Je to prostě pravda. Člověk, který nezálohuje si dat neváží a asi pro něj nejsou důležitá. Nic víc, nic míň...

zrovna se dívám na film, který zkurvil tvůj oblíbenec, estébácký poseroutka brabec.
čili si to nepleť nebo nelži. po zkušenostech s vámi - většinou důchodců pohrdám, a právě ty a tvoje flusance tady jsou jednou z příčin.
a teď už můžeš mít klidné spaní.

původní instalace měla možná přihlášení uložené v cookies, taky prohlížeče si můžou pamatovat hesla.
samozřejmě se přihlásíš i z nové instalace / z nového mobilu, jen google pošle varování - záložnímu mailu únosce?

pokud by existovala funkční záloha staré instalace, dá se obnovit i na novější hw: odpojit současný disk, použít nějaký šuplíkový ssd, sw třeba boot acronis universal restore + balík rozbalených chipsetů.
anebo měl člověk nastavenou nějakou 2fa na starý mobil, který už dávno nemá. tak to je úplně v pr...

Zeptal jsem se Copilota "Je sekundární e-mailová adresa v Googlu účtu použitelná při ztrátě hesla?"

Ano, sekundární e-mailová adresa v Googlu účtu je použitelná při ztrátě hesla. Pokud zapomenete heslo ke svému účtu Google, můžete k němu znovu získat přístup pomocí sekundární e-mailové adresy. Stačí vybrat Zapomenuté heslo, zadat poslední heslo, které si pamatujete, a do pole zadejte sekundární e-mail atd...

Ne. Toto nefunguje. Zvolím položku, že si nepamatuji heslo. Hodí mi to test, že nejsem robot. Odlikám si obrázky a dostanu zelenou fajku. Potom google chce, abych zadala poslední heslo ktery si pamatuju. Zadam heslo ktery jsem kdysi používala ale nevím jestli na tomto účtu. Kliknu dál a google na mě vyhodí tuto hlášku.

Účet teď nelze ověřit, protože Google nemá dost údajů k potvrzení, že účet je váš.
Pokud si chcete vytvořit nový účet k používání služeb Google, přidejte do něj telefon nebo e-mail pro obnovení a udržujte je aktuální.

Sekundární email nefunguje respektive nikde nemám výzvu k tomu, abych ho někde zadala.

Strašne to máš hlúpo zariadené. Email heslo je dôležite a musíš si ich pamätať. Ked si ich nepamätáš tak robiť zálohy napriklad na icloud ktoré ti vytvorí (vygeneruje) silné heslo a pamätať si ho nemusíš.
Tvoja hlavná chyba je že nemáš pridané žiadne zariadenie pre overenie účtu.

Jediné čo môžeš spraviť je to že napíšeš na podporu a budeš dúfať že sa ti okrem robota aj niekto ozve

Google je paranoidní debil. Nadávám mu pravidelně velmi sprostě. Hlavně když hodinu odklikávám jeden mail za druhý s odkazem "Byl jste to určitě vy?" Pak to pro jistotu zablokuje a není počítačového Boha se tam dostat. Odcházím z GMailu. Nemám na to nervy.

Darinka nejde o to, ze si blondina, ale o to ako sa spravas.
Na jedne strane nezodpovedne, kedze nemas dobre zabezpeceny Google ucet a nevies jeho heslo, na druhej strane sa zbytocne urazas, ked ti tu da niekto odkaz ako tomu predist v buducnosti (password manager).
Alebo pero a papier, aj to funguje.
K veci.
Google ma niekolko urovni zabezpecenia, od 2FA, cez sekundarny email, telefon, az po bezpecnostne otazky.
Podla toho, co si tu pisala je kludne mozne, ze nic z toho nemas nastavene...uz som take ucty videl na vlastne oci, ludia su nepoucitelny.
Nebudem z teba tahat, co mas a aco nemas nastavene, podla mna to nevies ani sama, takze skor sa spytam...toto cele si si uz presla?
https://support.google.com/accounts/answer/1723426?sjid=13920138393742337575-EU
pripadne
https://support.google.com/accounts/answer/7299973?hl=en

Skusila si pouzit na obnovenie hesla zariadenie, z ktoreho si na ten ucet pristupovala? Google povazuje taketo pristupy za doveryhodnejsie a sprava sa inak ako na takych, ktore nepozna.

Ahoj. To je ten problém. Jiná základní deska. Ale já mám přístup k sekundárnímu emailu na který mi přišlo to upozornění. A našla jsem i heslo. Problém je, že mám jinou desku. A jasně, jsou to maily z mých začátků na netu takže mobil mám už dávno jinej. Ano, vše jsem prošla co je uvedeno v těch odkazech. Jen mi není jasny, proč se tam někdo přihlásí z cizího počítače a mě to nejde. Asi to vzdám.

Jo a ještě sem zapomněla flegu. Já si ten password Manager udělala ale nejsem s tím moc spokojená. Pořád musím tahat flashku. A já jsem taková, no - hodně ztrácím věci. Jsem nezodpovědná. Proto se začínám nyní poohlížet po nějakym autentifikátoru. Něco jako má Microsoft nebo google ale aby se to dalo použít na všechny maily a podobny věci. Ale problém budu mít třeba s mým současným emailem na tiscali. To tiscali neumí ani IMAP takže se u něho po nějakym dvoufázovym ověření ani nedívám.

To ale závisí na těch majlech a podobných věcech :-) Třeba Seznam.cz už snad konečně umožnil použití "obecného" autentifikátoru (donedávna měl jen "svůj").

To Tiscali užs měla dááávno zrušit/nahradit. Jo, když ztrácíš věci a ztratíš "ověřený mobil", tak seš zase v loji (ne vždy lze ověřit více zařízení).

Google poskytuje nekolik metod na zvyseni zabezpeceni. U uctu, kde mam zalohy telefonu, maily, fotky nebudu spolehat na to, ze se mi nekde v prohlizeci heslo zapamatovalo. Podobne to je i u iCloud. Kdyz o nej prijdes, mas utrum i se vsemi iKramy, ktere mas.

2 fazova autentizace je uz ted vyzadovana a google ji roluje pres vsechny ucty.
- SMS
- autentifikator aplikace
- sekundarni mail
- potvrzeni v duveryhodnem zarizeni (treba mobil s cislem uvedenym v uctu)
- ulozene jednorazove kody pro obnoveni

Tech metod si muzes aktivovat vic najednou a google te na jednou overenem zarizeni (mobil, PC) nijak neomezuje a neobtezuje. Naopak to zabrani utocnikovi, aby se do tveho uctu dostal).

Pomalu to ale prestava byt srozumitelne pro normalni lidi, kteri se v tom nepohybuji.