Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prodleva při strartu PC

Dobrý den, při stisknutí tlačítka pro zapnutí PC, mám asi 3-5ti vteřinovou prodlevu než se PC spustí. Dříve se mi to nedělo.

Sestava:
AMD Ryzen 7 5700X
MSI MPG B550 GAMING PLUS
NVIDIA GeForce RTX 4060 Ti 8GB
RAM Kingston Fury Beast Black 16GB (2x8GB) DDR4
Seasonic G12 GC - 650W

Moc mě toho nenapadá. Snad něco s diskem nebo s RAM, možná špatně nastavený BIOS. Napřed jsem si myslel, že jsi vypnul fastboot, to by tomu celkem odpovídalo. Pro jistotu bych to zkontroloval. Ale pár vteřin navíc při nabíhání systému není tak moc. Taky můžeš zkusit odpojit všechny USB zařízení.

podívej se, jestli neexistuje novější bios.
chtělo by to dobře vidět, která fáze startu pc je opožděná, kde je ta prodleva: před naběhnutím ms loga, nebo až po něm?

mám asi 3-5ti vteřinovou prodlevu než se PC spustí.

nebo to znamená, že tak dlouho musíš držet zapínací tlačítko, jinak se pc nezapne?

při stisknutí tlačítka pro zapnutí PC, mám asi 3-5ti vteřinovou prodlevu než se PC spustí

Čemu říkáš "spuštění" PC? Po stisknutí tlačítka se nerozběhnou během 3-5 vteřin ani ventilátory v bedně?
Nebo chceš tvrdit, že ti "dříve" během 3-5 vteřin naběhl systém?