Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem poraďte pc case

zdravím všechny.
Potřeboval bych poradit s výběrem pc skříně.
moje požadavky jsou menší rozměry, format Atx.,
tichost ventilatorů a musí se tam vecpat Gpu s délkou 340 mm. Nejvíc mi jde o hlučnost skřině dobrý airflow a aby skříň měla minimalistický designe. Cenově co možná nejlevnější.

Case není sestava.
Změna kategorie, původně: PC sestavy (host)

Endorfy = SilentiumPC = nějací Poláci (samozřejmě vyráběno v Číně). Všeobecně ok, ale nečekat za ty peníze nějaké zázraky. Prostě je to levné = materiál a zpracování tomu odpovídá. Poskládal jsem do toho pár desítek sestav. Nelze srovnávat s něčím násobně dražším, ale použitelné jsou a nevypadají úplně blbě.

Pořád lepší než nějaká Eurocase, ale předešlé dvě zmíněné jsou daleko lepší. Endorfy jsem popravdě v ruce nikdy neměl, tak nemůžu soudit. Mám doma ještě nějakou skříň Zalman, ta je taky v pohodě a prostorná, jen mě tam štve ten svítící displej. Na druhou stranu má možnost regulace otáček všech ventilátorů a v nejhorším jde ten display odpojit nebo na něj položit třeba knížku... USB porty má seshora a ne čelně, jak bývá zvykem, takže pro někoho to může být pohodlnější a někomu může vadit, že se tam může dostat prach.
Vybíral bych nejen podle vzhledu, ale hlavně podle tloušťky plechu. Čím silnější stěny, tím lepší.

Jasné, každému se líbí něco jiného. Důležté je hlavně funkčnost a praktičnost. Kdysi dávno, ještě v mládí, jsem si vyrobil skříň ze dřeva (dřevotříska) podle sebe jen tak pro zábavu a později ji daroval kamarádovi, protože se mu hrozně moc líbila. Slouží mu dodnes. Škoda, že nemám fotky. Byla postříkaná kameninou a vypadala fakt dobře.
Byla celkem zajímavá, ale už bych se do toho asi nepouštěl, protože mně to trvalo cca týden, než byla hotová tak, jak jsem chtěl.
Teda ne, že bych na tom dělal 12 hodin denně, maximálně tak 10 za ten týden celkem a se vším všudy.

Nedávno jsem dal EC šanci (stavěl jsem laciné počitadlo pro důchodce) a minimálně ty levné mATX skřínky jsou OK. Jediná nevýhoda je jen 8cm výfuk ventilátor, ale pro moderní nežravé stroje jde o kupodivu velmi dobře vyrobené budky. Nikde žádné otřepy, špatně vyřezané díry nebo závity či nekvalitní plast. Plechy na úrovni např. toho Zalmana. Oproti letům minulým jde o poměrně dobrou řemeslnou práci.

moje požadavky jsou menší rozměry, format Atx.,

To je oxymóron (protimluv). Do malé bedny patří malá deska (mATX). Nebo rovnou ITX, tu mám já a maximální spokojenost.

Nejvíc mi jde o hlučnost skřině

Tak to tě můžu uklidnit, skříň není hlučná. Ani počítačová, ani nábytková.
Větráky si vybereš zvlášť, airflow taky závisí na tom, kdo to bude skládat, to nezáleží jenom na skříni.

Lepší by bylo, kdyby sis skříň vybral a pak si ji nechal schválit, protože každý má jiný vkus a cenový limit "co nejlevnější" taky není zrovna konkrétní.