Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Spomalený PC

Mám 2 roky starý PC, na ktorom (okrem iných OS) beží hlavne Windows XP Professional so SP3. Zo začiatku sa Windows načítal asi za 1 minútu. Po roku používania mu to už trvalo asi 2-3 minúty. Vtedy som čítal nejaké články o jarnom upratovaní v PC. A tak som odinštaloval nepotrebné hry a programy, vyčistil a defragmentoval pevné disky a opäť som sa vrátil k tomu rýchlemu načítavaniu Windowsu (okolo 1 minúty). A od vtedy som pravidelne každý týždeň čistil a defragmentoval disky.

No asi pred mesiacom mi PC začal ísť úplne pomaly. Teraz sa spúšťa asi 5-10 minút. Predtým som mal pri zopár spustených programoch (webový prehliadač, IM klient ...) zaťaženie procesora 0-3% a teraz sa to pohybuje niekde medzi 15-25%. Niekedy som mohol mať kľudne pustený DScaler (program na pozeranie TV), Google Earth, rozbaľovanie nejakého RAR archívu (čo žerie toľko z procesora, koľko sa len dá) a zaťaženie procesora bolo síce 100%, ale všetky aplikácie išli úplne plynule. Dnes keď mám spustený len WinRAR, ktorý rozbaľuje nejaký archív, tak mi seká aj kurzor myši. Brat, ktorý tiež používa tento PC sa sťažuje, že aj tie najstaršie hry mu začali sekať. Neviete čím to môže byť?

Disk čistím párkrát týždenne a asi raz za týždeň ho aj defragmentujem. Odkedy mi PC ide takto pomaly som už skúsil takmer všetko - antivír, antispyware a anti-rootkit programy, ktoré však nič nenašli. Skúsil som aj zakázať rôzne neznáme procesy pri štarte, no nijak to nepomohlo. Taktiež som skúsil množstvo programov, ktoré zobrazujú skryté procesy vo Windowse a nič podozrivé som nenašiel. Mohli by ste mi poradiť, čo mám urobiť alebo aký program použiť?

Mozna jsem se jenom nedocetl:
zkusil bych projet registry. Tvuj problem nemusi byt nutne disk a defragmentaci neni potreba delat tak casto. Z free programu doporucuju Ccleaner a z tech placenych a lepsich registry mechanic. U registry mechanica budes muset mozna prenastavit unicode na Angličtinu - spojede staty v regionalnim a mistnim nastaveni.