Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zobrazování na širokoúhlem monitoru

Ahoj, mám širokoúhly LCD monitor. Chci se zeptat, zda se dá udělat, aby mi monitor zobrazoval, např. ve hrách, rozlišení 800x600 a nebylo to roztáhlé? Aby se to zobrazilo v tomto rozlišení a přebytečný prostor by třeba zakryla černá barva? Snad chápete, co mám na mysli. Děkuji za rady

Pokud hra neumí nastavit poměr stran na dané rozlišení coz 1.6 myslim neumí tak ja bych se podival na nastaveni v Catalystech. Ty cerne pruhy po okrajich aby nedochazelo k deformaci obrazu se daji nastavit nekde v ovladacich. A u nektereho vyrobce ATI/nVidia to prej nejde nebo je to slozite ale ted nevim u ktereho.