Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Obrázek na stránkách a aytorská práva

Dobrý den

Chtěl jsem se zeptat zda je možné zveřejnit na mých internetových stránkách (blog) obrázek který jsem stáhl přes abdobe reader z jiných internetových stránek a upravil jsem jeho velikost i formát. Jelikož obrázek byl stažen z ruských stránek a s autorem nebylo možné se spojit jelikož nereagoval. Ptám se zda by mi eventuelně mohlo něco hrozit? Tento obrázek je volně dostupný i v jedné knize, kterou bohužel nevlastním. Mnohokrát děkuji za odpověď. S pozdravem! Ondra
Změna předmětu, původně: obrázek (JaFi)

Tak trochu záleží na tom, co je na obrázku. A jaká by byla společenská nebezpečnost u případnýho projednávání u soudu. Např. nějakou ad-hoc čmáranicí se asi soud zabývat nebude, naopak: v případě díla chráněnýho autorským zákonem jseš (doplň si kde).

Opravdu autor nereaguje? Psals mu rusky?

Pavel

To by ten, kdo ten obrázek vlastní musel nejprve na tu tvou stránku jít aby ho uviděl :D Toho, že je z Ruska tím pádem můžeš využít a je malá šance, že na tebe příjde...případně tam prostě napiš pod ten obrázek (malinkým písmem, tím úplně mrňavým) Zdroj www.blablabla.ru :D