Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Skenovanie ,bez atramentu

Zdar,neviete niekto ,ako obísť blokovanie tlačiarne ,keď nemá atrament,aby som mohol skenovať.Keď nemá tlačiareň atrament hodí hlášku a ďalej sa nepohnem.Máte niekto skúsenosti z radou Canon Pixma ja mám MX725 ,dík.

Canon má svoj program a nejde to ani cez program v PC ani priamo na tlačiarni.Tlačiareň proste blokne .Buď je nejaký fígeľ cez tlačidlá ,alebo to vôbec nejde.Nevidím dôvod prečo by to mal iný soft rozbehnúť ,navyše ja mám win7 a ten program je od win8 .

To by ma zaujímalo ktorá značka je vlastne dobrá keď celý život počúvam z každého smeru samé negatíva spojené s tlačiarňami. Ja mám osobnú skúsenosť len s HP a tiež je to častokrát boj. Nútia inštalovať do systému niečo čo nepotrebujem, to čo potrebujem nefunguje správne a ak áno tak len občas. Samozrejme že vždy je cesta ako to riešiť len si myslím že tlačiareň by mala fungovať skôr na štýl PnP.

HP Instant Ink tak to je chuťovka :-D

Čo za problém je s HP Cloudom? Skúšal som teraz o tom niečo nájsť a zatiaľ nič... Ja som mal s HP tlačiarňou problém len prvé mesiace. Naučil som sa že neinštalovať absolútne nič oficiálne čo k tomu HP poskytuje. Čisto teda ovládač od MS cez WU a dodatočne inštalujem tú alternatívnu appku ktorú som linkoval hore. Odvtedy som nemal ani raz problém s tlačou alebo skenovaním.

Ty jo, dobré hovada. Moje stará Lexmark naštěstí skenuje i bez vložené inkoustové kazety. Možná by pomohlo vyjmout kazety, vyvrtat v nich malým vrtákem malou dírku a injekční stříkačkou vstříknout trochu technického lihu a následně přelepit. Je to jen tip jak to možná půjde obejít. Kdysi jsem si tak doplňoval inkoustové kazety a fungovalo to, ale je to už hodně dávno.

No ono je toho víc. Už v té době kdy jsem na to poprvé narazil to bylo ještě HP Smart
Od té doby to mám v záložkách jako odstrašující případ

HP Smart podmínky: libové čtení
https://www.hpsmart.com/cz/cs/tou#zakázané-použití.

Pak to modifikovali na HP+
Kdo do toho jde, má delší záruku a může tisknout z celého světa, prostě beze slov......
Zásobování tiskovýma kazetama které nazývají HP Instant Ink. Systém si je sám objedná, humus
To byl ten odkaz nahoře. Nikomu se to moc nelíbí
Kdo tomu nerozumí tak si to doma nakliká a je jasnej, jejich!

Tady: další
https://www.zive.cz/clanky/predstavujeme-hp-smart-tiskovy-system-vase-tiskarna-je-pripravena-kdykoli-jste-pripraveni-vy/sc-3-a-211909/default.aspx
Nejsem profík, ale už jsem pár známých zbavoval tady těch vymožeností
Za mě. Canon budiž ještě, ten není tak agresivní, zatím
HP vůbec

Presne Pixma MX725 som tu mal pred nedávnom, bola to hrozná tlačiareň... nemáš farbu, neskenuješ... chceš vytlačiť jednu stranu rýchlo? Spustím 5 minútovú údržbu a až potom to vytlačím. Atrament, ten radšej vyplytvám... firmware? Nah, načo sa snažiť to urobiť UX priateľské a funkčné. Nájsť tlačiareň v sieti? V pohode, ale len tlač, nie sken. Proste Canon sú hrozné tlačiarne.

Ohľadom toho ako to obísť, to neviem, ale možno jednoduchšie riešenie než kúpiť atrament je vyhodiť tú zmrdovinu... prípadne preflashovať na nejaký komunitný firmware.

Na druhú stranu aspoň to ako HP nechce aby si registroval účet niekde v HP Cloude, aby si mohol skopírovať jeden dokument lokálne.

To je čo za píčovinu? :-D To ten týpek hulil trávu, alebo fakt tvrdí že jeho firma je neschopná základov bezpečnosti, kedy nevie ani korektne spracovať pár bajtov získané z atramentových kaziet? Ak mi toto chce HP povedať, tak vlastne tvrdí že ako firma je neschopná vyrobiť produkt, ktorý by bol odolný voči aspoň najprimitívnejšiemu typu útoku.

Predplatné, Cloud, registrácia, a pritom potrebuješ len skopírovať jeden dokument, k čomu Internet ani netreba. Proste lokálna záležitosť. Dnes to aby človek musel i hajzel pripojiť k Internetu a registroval sa na stránke výrobcu, aby si ho mohol vôbec spláchnuť.

Ale čo sledujem, tak vývoj tlačiarní skutočne cúva... nič nové prevratné nebolo vymyslené už dlhú dobu, ani sa nezvýšilo to DPI tak razantne, ani nič podobné, len sa pridali píčoviny, a vymysleli kurvítka a závislosti na Cloudu. Dnes chceš vytlačiť jeden dokument, a dobre že nemusíš HPčku pri registrácii vyplniť ešte aj číslo podprsenky alebo dĺžku kokota. Lebo zjavne také informácie potrebujú, aby na základe údajov personalizovali reklamu na kondómy. Na čo im je vedieť môj email? Na čo im je vedieť môj dátum narodenia? Načo potrebujú vôbec registráciu a predplatné k čomu, keď je to fakt len hlúpa tlačiareň, čo jediné čo robí je že to zožerie biely papier a vypľuje biely papier s čiernymi písmenkami.

Tu by sa malo EÚ zaťať a tu by to malo regulovať. Vážne potrebujeme regulácie na takéto nechutnosti. Zakázať to.

Tak zavirovanej inkoust, to je dobrej vtip. Ale už jsme tu měli viry v txt a jpg (teda souborech, které nenesou žádný spustitelný obsah), tak proč ne v inkoustu.

Já teda používám tankovou tiskárnu od doby, kdy se tomu ještě tak ani neříkalo (poté, co mi tiskárna pixma odešla na chybu B200 naštěstí předtím, než jsem stačil objednat sadu nových inkoustů a cenu převyšující cenu tiskárny). Tam je zase kurvítkem odpadní nádoba na inkoust (také chrání uživatele před pošpinením nábytku (tu ochranu vypnout nejde), teda v době, kdy mě ukazovala naplnění 216% (novější tiskárny se prý zablokují při 100% tady nevím, kdy by se tiskárna zablokovala, nečekal jsem na to a stav zresetoval, nádobu vymyl a vysušil) ještě rozhodně nepřetékala a možná jednou tolik inkoustu by pohltila), ale naštěstí se dá její stav zresetovat (zase potenciální virus, no ale když Epson na to nedá aplikaci sám (oficiálně a bez virů), musíme spolehat na ruské a čínské hackery a doufat, že tam nepřidali nějaký dárek). Pikantní na tom je, že zrovna u té mojí tiskárny (L550) je to uživatelsky snadno vyměnitelný díl, drží jedním šroubkem na spodku tiskárny, novější modely (třeba L805) to mají složitější, pro výměnu té nádoby se musí skoro celé rozebrat (tedy rozhodně to neni nic, co by si uživatel mohl udělat sám, a do servisu to nikdo neponese).

Tak zavirovanej inkoust, to je dobrej vtip. Ale už jsme tu měli viry v txt a jpg (teda souborech, které nenesou žádný spustitelný obsah), tak proč ne v inkoustu.

Počkať, .txt aj .jpg sú dáta, tiež séria núl a jednotiek ako u spustiteľných .exe súboroch. Ak má program, v ktorom sa to spúšťa zraniteľnosť, vírus v .txt aj .jpg dáva zmysel. A tieto sa dajú binárne upraviť. Rozhodne máš omnoho viac možností aké dáta môže súbor obsahovať.

U atramentu je možné mať vírus tiež. Tiež to posiela len sériu núl a jednotiek do tlačiarne. Absurdné akurát je, že tých dát z atramentu je vyložene len pár bajtov, čo len posiela identifikátor atramentu, aký je zbytok atramentu, prípadne chybový stav. Tam nie je moc čo posielať. A rozhranie na prenos týchto pár údajov je veľmi jednoduché. Spracovať tých pár bajtov by zvládol školák na papieri. To je čo je absurdné že HP to nedokáže.

Inak tá odpadná nádoba je nezmysel totál ako je to riešené. Malo by sa to dať jednoducho vyliať, vysušiť, a resetovať počítadlo. Žiaľ dnes výrobcovia sú svine, a snažia sa pridať čo najviac kurvítok do zariadení.

Ešte absurdnejšie je riešenie problému. Pretože aby zablokovali zavirovaný náplň, musí sa tlačiareň najprv zavíriť (podla nich), pretože aby identifikovali o akú náplň sa jedná, musia z čipu náplne prečítať identifikátor, čo znamená už nejaká komunikácia cez ktorú môže prejsť vírus do tlačiarne.