Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nabídka Start - změna výchozího webového prohlížeče

ahoj,

měl bych takovej "zbytečnej" dotaz, ale pokud by to šlo, rád bych si to upravil k obrazu svému. docela rád využívám ve windows nabídku start. stisknu "start" napíšu url a stisknu enter - a odkaz se mi otevře edge. jako výchozí mám chrome, šlo by, aby i nabídka start otevřela url v chromu?

Změna předmětu, původně: nabídka start (host)

Ten odkaz co jsem dal prvně umí jen úplně vyhodit přesměrování vyhledávání na web
Já to mám tak udělaný, protože mě rozčilovalo když jsem něco hledal v PC tak mě i odkazoval mimo PC do internetu
Takhle hledání zůstane pouze lokálně

To co chceš ty, vůbec nemá tuch co, kde, jak

nakonec jsem velmi spokojený s tvým prvním odkazem. právě že i mě vadí, když mi v nabídce start nabízí odkazy do internetu. a když už, radši ať se otevřou do mého oblíbeného prohlížeče. nicméně úplně odkazování do internetu vypnout je ještě lepší varianta.

díky moc

nabídku start v systému nebo její vyhledávací řádek též často využívám, logicky k volání součástí systému.
nemám potřebu do něj cpát url adresy, na to mám po startu automaticky spuštěný prohlížeč: přesně ten, který mám oblíbený. nečekám, že hamburgerově inteligentní mrchosoft sám uhodne, který to je.
(anebo jinak: nečekám od pilky, že bude šroubovat. používám nástroje k čemu jsou určené a nesnažím se je přemlouvat)

můžeš v registrech zkoušet opravovat asociace na protokoly http, https, než to zase s updatem tupý ms změní na edge.
nebo přejdeš na chromebook, v něm ti bude vyhledávací řádek určitě vyhovovat.
způsob co používám já ti ani nebudu nabízet. kdyby se ti líbil, tak ho používáš už dávno.

kdysi, určitě si to pamatuješ, existovalo indexované vyhledávání od googlu pro windows. jmenovalo se to google desktop search. to se mi líbilo nejvíc, škoda, že tohle je pryč. měl jsem trvale skrytý hlavní panel, když to ještě šlo, a vše šlo dělat přes google desktop search. stačilo 2x stisknout ctrl a rovnou jsem psal. v nabídce start, nevím proč, to občas jakoby zamrzne a prohledání trvá poněkud dlouho