Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s ovladači, windows.

Dobrý den, nedávno jsem si přes flashku rebootl windows, jelikož jsem si nevěděl rady s ovladači, něco někde bylo špatně furt mi vyskakovaly nějaké chyby, sebejednoduší hry nešli zpustit, teď mi vypršelo free období windowsu, ale to mě tak netrápí jako to, že absolutně žádná hra nefunguje. poradily by jste mi prosím kde a jak začít aby jste mi byly schopní poradit prosím ?

https://ctrlv.cz/Hsp2

... absolutně v pohodě to zvládne hry o které mi jde.. tady není problém v ramce ani ničem jiném, prostě mi jebou ovladače, tohle mi to píše například: https://ctrlv.cz/Gc5k

hrával jsem natom mnohem složitější hry, ale jde mi čistě o heroes III a warcraft III a II a to zvládne i kalkulačka, tak jestli mi nechcete poradit si ty řeči nechte pro sebe prosím.

2 GB RAM už pomalu nestačí na internetový prohlížeč, určitě starý HDD a GK žádná nebo integrovaná.
A jestli jsi přeinstaloval OS, nyní s chybějícími či s vadnými ovladači a nelegálními Windows, tak se nediv, že to nefunguje. Zkus nějakou hru naistalovat znova včetně Direct X.

50w procesor s tak zoufalým "výkonem"? https://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu=Intel+Pentium+G3260+%40+3.30GHz&id=2523
už v době prodeje zcela nedostatečná ram (a proto tam uživatel cpe 64bit os)?
upgrade toho krámu nemá smysl, místo hraní tupých her přestaň zanedbávat školní docházku:

sebejednoduší hry nešli zpustit

ve 3 slovech po sobě 3 hrubky. pokud jsi cizinec, chápal bych to, jinak je to na sociálku.

Ano jsem s ciziny, ale uŽ tu chvíly žiju... a je mi 28 školu mám dávno za sebou, vidím že tahle stránka neslouží k radám, ale jen urážení... né každý musí hrát nejnovější hry, ale chce si s kámoši po Lanu zahrát ty staré... no mějte se chlapy, tady se odpověďi nedočkám to to raději hodím do servisu...

pokud čekáš, že ti servis přetaktuje neschopný procesor a zadarmo přidá ramky, aby ses nezmýlil.
něco už jsi pro minimální použitelnost toho pc mohl udělat sám (nebo si dávno pořídit lepší/repasovaný pc), ale neudělal jsi nic a výtku na svou lenost považuješ za urážení - to není jazyková bariéra, ale obyčejná tupost.

co vlastně čekáš od pc poradny - pokec o stupidních hrách? ty jsou vedle, v dětinské poradně.
nebo jak řešit naprosto nedostatečný pc, ať zvládne provoz samotných windows a základního office? ani na to ten krám nestačí, to bys tu byl správně, kdyby ses obtěžoval uvést parametry. možnosti nebo omezení začínají základní deskou. (cpu, ne-ramku jsi uvedl, případně grafika, zdroj)
u vadně fungujících windows se na pc poradně samozřejmě řeší i postup instalace, ten ale u tvé desky pravděpodobně nemá smysl.
nebo sis to tu spletl se zpovědnicí a přišel sis postěžovat na nespravedlivý svět? to jsi měl napsat rovnou do nadpisu, přeskočil bych zbytečné téma a nikdo s tím nemusel ztrácet čas.

OK lidi tak trochu jinak, začnu znova, dneska jsem to celý den sledoval a snažil se využít vaších nápověd a nějak to zprovoznit, ale nepodařilo se mi to, PC byl původně údajně 32 bit, tak bych potřeboval poradit jak nahodit windows na 32 bit, je jedno jaká verze, a potom jak nahodit ovladače které budou ladit s HW co vtom počítači jsou, HW vám napíšu zítra, moc tomu nerozumím a celý den hledám jak to zjistit jelikoŽ když jsem ten PC otevřel nic konkrétní jsem nenašel, vím že je to křáp, ale mám ho po otci, a on natom hrál wowko, heroes 5, diablo 3 a další, tudíž to co chci já by prostě fungovat mělo.. problém je vtom Že hra se mi ani nezapne a vždy to háže záhadné errory, které když jsem dle youtobe návodu řešil, tak v průběhu řešeni vyskočil další error. začněmě prosím od začátku a poraďte mi jakou verzi windowsu jestli 7,vista , linux, 10 ... nahodit myslím že teda 32 bit, to jsem posral stěmi 64, mám ten PC v rukou týden a snažím se ho zprovoznit.... děkuju a prosím tentokrát rady

Lenže 10 rokov dozadu bol software iný než je dnes. Ale ak chceš ten krám oživiť, nainštaluj Linux (trebárs Ubuntu 22.04., alebo skôr nejakú "príchuť/odnož" s odlahčeným desktopom, ako trebárs Lubuntu či Xubuntu, ktorým stačí menej pamäte), následne nainštaluj Lutris (to len stiahneš ten .deb súbor z odkazu), a môžeš hrať nejaké hry.

Dnes je Windows 7 už EOL (po konci životnosti / podpory). Novšie systémy na tom kráme už nerozbeháš, minimálna požiadavka je bežne 4GB pamäte, a myslím že i keby to šlo, tak nechceš kupovať licenciu Windwos 10/11 za 150€, keď je to zrejme viac než hodnota celého HW.

nevýkonný procesor brzdí všechno. vyptej od známých nějaký ssd disk, který už nepoužívají, tím odstraníš jeden velký zpomalovač.
ale v první řadě: dokud na tu desku nedostaneš normální ram (4gb jsou zoufalost, s 8gb jde žít), nemá cenu na ten pc sahat ani klackem. i když tam dostaneš nějaké lite verzi windows, pořád na tom poběží dnešní aplikace s dnešním obsahem a tu ram prostě potřebuješ.

jak zjistit co máš za hw a jak dohledat ovladače jsi dostal odkazy výše.