Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Zmalený pc

Zdraviiim, resim zahadu ( pro me ) :D

Mam PC pod stolem... a na stole jsem mel polozenej obraz, kterej mi sklouzl a skrz diru u zdi, spadl primo na PC.... kterej se potom po minute vypnul a nesel zapnout do druhyho dne... :D Ale ted je pomalej, prohlizec neni tak plynulej... a kdyz procuju s narocnejsima programama, ktery jsme predtim mohl zapnout 2 najednou a k tomu prohlizec, pisnicky atd bez problemu... tak ten samotnem program uz bezi pomalu, jak zapnu youtube k tomu tak ma pc tak pul minutovy zpozdeni :D ale nechapu co se tam mohlo stat, ze se pc takhle zpomalil -_- dekuju za rady, Daniel

Píšeš

nesel zapnout do druhyho dne

Mezi tím si to nějak zkoušel jestli se spustí?
Byl nějaký náznak že se mu chce? Myslím třeba slyšet nějaký ventilátor
Teoreticky aspoň zdroj jestli zabral? Nebo vůbec nic? Ledka informační, zdroj, disk, něco z toho?
Ten druhý den se chytil napoprvé? Hned po zmáčknutí power tlačítka?
Jak stála bedna? Kolmo ke stěně? Ten obraz nenačnul trochu nějaké kabely vzadu případně?
Podívat, zakvedlat, dotlačit
A vše ostatní jako je nade mnou

Jojo, tak pc omdelel, a snazil jsem sd ho zapnout zpet... ale nez reakce. Vypnul privod elektriky tom tlacitkeem, zase zapnul po chvili a nic....

Pak dalsi den se rozhodl ze pujde :D ale nesli mi USB vepredu...po rrstartu slo potom vsechno... ale od ty doby nebezi pc jako driv... -_-

Obraz spadl jakoby na hořejšek pc, kde je nahore zdroj

Spojitosť ohľadne toho že ti niečo padlo na PC a problémy s jeho funkčnosťou ak ti to padlo výhradne na hornú stranu PC tak je takmer nulová šanca že to je príčina problému. Záleží samozrejme ako silný náraz... Keď sa to tak vezme tak PC je v tomto ohľade pomerne odolný(iná vec ak by padol PC). Na tvojom mieste ako prvé skontrolujem predný panel či nemáš vo vnútri nejaké úlomky toho obrazu, ďalej zadnú stranu, káble konektory či nie je niečo poškodené. Ak počuješ pri miernom zatrasení skrinky počítača nejaké hrkotanie tak určite pozri do vnútra čo sa zlomilo alebo povolilo. Napríklad chladič... Ak nič z toho tak s nárazom to nemá nič a hľadaj problém v OS/SW.

zkus se pres okolni bordel dostat k pocitaci, abys ho mohl spustit. jestli ti sam od sebe upadl i predni panel, vydelej si na novou skrin a prehod streva.
pritom overis, co se uvolnilo po nahodnem padu obrazu, ktery mel byt davno v kontejneru.

kdyz ti pc drhne, tip na hwmonitor / teploty tu byl.
pak zkontroluj vytizeni cpu a pameti, jestli je rozumne male. zrouty by chtelo resit pres ms autoruns / ms process explorer.