Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Evernote - free alternativa, aneb kam přejít

Dobrý den vespolek zdejší komunitě.
Používám "zápisník" Evernote již dlouhé roky jak pracovně, tak soukromě a za tu dobu se mi tam nastřádalo množství záznamů. Řekl bych nižší stovky.
A protože se mi úplně přestal líbit byznys politika Evernote, tak bych rád přešel jinam.
Buď úplně free (třeba i s možností dobrovolného daru) a nebo za jednorázovou úplatu a pak "na furt". To každoroční výpalné se mi prostě nelíbí.

Takže otázka zní zda mi něco doporučíte a jak přejít s takovým množstvím záznamů co nejméně bolestně.
Nejlépe samozřejmě aby to zachovalo podobné funkce jako Evernote. Ted členění a taky alespoň do jisté míry ggrafické úpravy textů.

Děkuji

Děkuji, asi jsem to měl napsat. Moje chyba. Omluva.
Věc jsem probíral s neuronkou a poměrně rozsáhle prošel web.
Z výše uvedených odkazů jsem si prošel první dva, ten třetí jsem neznal a díky za něj - procházím ho podrobně.

Dotaz se jsem dal v naději že buď někdo řešil podobný problém, nebo, že najdu na věc jiný pohled.

Problémem je, že vždy když to vypadá k něčemu, tak je tam to měsíční, nebo roční výpalné. Je mi jasné, že éra internetu "všeho zdarma" skončila, ale tento způsob se mi nezdá.

Můj favorit v tuto chvíli je OneNote.

V každém případě děkuji

Jasný, rozumím. Stejně to dopadne tak, že i když ti tady odpoví třeba 5 lidí, tak každý doporučí svého favorita a rozhodnout se budeš muset sám. Každému vyhovuje něco jiného.
Ten OneNote vyhrál i v anketě na Živě, tak asi nebude úplně špatný. Nebo i ten Google Keep. Záleží, jestli máš větší averzi ke Googlu nebo Microsoftu. ;-)

Ještě jednou díky.
Když jsem narazil na zmínku o Google Keep zaradoval jsem se. Jejich vesmír kolem Gmail využívám jak na mobilu, tak na webu a tak by to byl jen další doplněk.
Jenomže jsem narazil.
Ve své podstatě jsou to jen barevné nalepovací papírky.
Takže asi vyhrává OneNote

Na poznámky používám https://joplinapp.org/. Aplikace je zcela zdarma je funkční na všech operačních systémech a i jako portable. Poznámky lze šifrovat a k dispozici je kolem 100 pluginů pro přizpůsobení aplikace.

Přímo v aplikaci existuje způsob jak převést poznámky z Evernote. Synchronizovat poznámky lze přes všechny základní cloudy, na vlastní NAS přes WebDAV, nebo na Joplin server. K dispozici je placený Joplin cloud.