Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Evernote - free alternativa, aneb kam přejít

Dobrý den vespolek zdejší komunitě.
Používám "zápisník" Evernote již dlouhé roky jak pracovně, tak soukromě a za tu dobu se mi tam nastřádalo množství záznamů. Řekl bych nižší stovky.
A protože se mi úplně přestal líbit byznys politika Evernote, tak bych rád přešel jinam.
Buď úplně free (třeba i s možností dobrovolného daru) a nebo za jednorázovou úplatu a pak "na furt". To každoroční výpalné se mi prostě nelíbí.

Takže otázka zní zda mi něco doporučíte a jak přejít s takovým množstvím záznamů co nejméně bolestně.
Nejlépe samozřejmě aby to zachovalo podobné funkce jako Evernote. Ted členění a taky alespoň do jisté míry ggrafické úpravy textů.

Děkuji

Na poznámky používám https://joplinapp.org/. Aplikace je zcela zdarma je funkční na všech operačních systémech a i jako portable. Poznámky lze šifrovat a k dispozici je kolem 100 pluginů pro přizpůsobení aplikace.

Přímo v aplikaci existuje způsob jak převést poznámky z Evernote. Synchronizovat poznámky lze přes všechny základní cloudy, na vlastní NAS přes WebDAV, nebo na Joplin server. K dispozici je placený Joplin cloud.