Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Crash počítače

Zdravím,

Dnes jsem zapnul hru a v průběhu kdy jsem se pojil na server (což bere docela dost systémových prostředků) mi to z ničeho nic restartnulo počítač. Mohu někde najít důvod restartu ve Windowsu? Popřípadně může to být způsobené díky chvilkovému zvýšení frekvence ram v biosu tedy overclock + nastavení performence modu? Jelikož to nedělalo dobrotu tak jsem to po hodině vše vrátil do původního stavu. Mohlo toto způsobit nějaké poškození hw?

Takže jsi měl stabilní počítač, pak sis hrál s přetaktováním, takže přestal být stabilní a když jsi to přetaktování zrušil, tak je opět stabilní? No odpověď se nabízí.
Teoreticky to mohlo něco poškodit, ale spíš ne. Teda pokud jsi to s tím přetaktováním nepřehnal.

Ano dá se to tak řict, chtěl jsem o něco zvětšit výkon, Ramky byly defaultně nastaveny na 2400MHz, jelikož dokažou ject až na 3200MHz rozhodnul jsem se to zkusit když to i zakladovka podporovala. Při zapnutí hry se mi restartoval počítač, proto jsem to vrátil vše do původních hodnot a teď se to stalo znovu.

s přetaktováním logicky roste nestabilita, to ještě neznamená poškození hw.
čas pádu je vidět v eventvwr.msc (protokoly windows - systém: je to podle času). viník tam vidět nebude, zvláště u hw příčin.

proč bere připojení k serveru "dost systémových prostředků" je mi ovšem záhadou. možná tcpview by ukázal, co všechno se připojuje.

takže když tomu nerozumíš ty, zatajil jsi ji všem, jen ukazuješ její nadpis. to je ohromně užitečné.
v pravém sloupci jsou i nástroje ke zkopírování textu chyby.
jak píše kolega: nemusí to být ta pravá příčina, ale už to že jde o chybu device manageru a tobě to padá na hw je zajímavé.
zajímavější by bylo, kdyby se naši školáci konečně naučili udělat screen okna, ale toho už se asi nedožiju.

čas resetu poznáš tak, že kód chyby bude 41. bude se jmenovat např kernel-power, nebo to bude opakovaná událost eventlog.
záleží jestli máš celý výpis jak jsem psal, nebo jen pouhý přehled chyb.

mas tam chyby devicesetupmanager, nejsou bezprostredne pred oznemenim o padu kernelu 41, ale projdi si vsechny.
podle me stala instalace ovladacu na tom pc za vyliz.
mas screen ze spravce zarizeni : devmgmt.msc ?

jakou mas kombinaci ram, jen 2 stejne moduly?
v biosu tipuju zes zapnul podporu xmp, to by padat nemelo. menil jsi jeste neco?

zajimave by bylo spustit memtest : stahnout z memtest86.org, udelat boot flashku, nechat bezet tak hodinu.

a pro zajimavost si v tom eventlogu projdi i chyby chrome. neni zadny duvod, aby aplikace vyrabela chyby, asi nejaky vadny doplnek.

Počítač jsem se rozhodl celý reinstalovat, jelikož už byl stejnak přeinstalován několika desítek zbytečných aplikací a uvidím jak to teď pojede. Jen by mě zajímalo jaký je důvod proč nemohu ject na větší frekvenci když by to komponenty měly dát. Jediné co jsem v biosu nastavil tak d.o.c.p na profil 1, ještě bych mohl zkusit profil 2. Plus jsem dal performence mod. Je možné že bych měl zvýšit i voltage nastavení? Že se nezvětší hodnota při přenastavení profilů? Ramky mám Kingston Fury Beast Black 16GB (2x8GB) DDR4 3200 CL16 slot a1 a b1. Základovka PRIME B350-PLUS.

co jsem v biosu nastavil tak d.o.c.p na profil 1, ještě bych mohl zkusit profil 2. Plus jsem dal performence mod. Je možné že bych měl zvýšit i voltage nastavení?

hodnoty co to nastavuje neuvádíš, takže je jedno o čem píšeš. normální paměti nepotřebují přidávat napětí. ale potvrdíš si to otestováním třeba v memtest.
tak aspoň že nová instalace ovladačů bude v pořádku, bez chybových hlášení v eventlogu, které sis pro poučení nepřečetl. (chipset, restart, zbytek)

tých chýb je tam vela preto,lebo si pretaktovával a pravdepofobne si nevedel ,čo robíš,napr. ID udalosť 35 znamená,že niektorý z kritických komponentov počítača ( procesor,grafika alebo systémová zbernica a spol ) stále beží mimo svojej špecifikácie na parametroch,ktoré nezvláda a preto to vyvoláva ID 35 a často zdanlivo bezdôvodné mrznutie a padanie systému....