Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Crash počítače

Zdravím,

Dnes jsem zapnul hru a v průběhu kdy jsem se pojil na server (což bere docela dost systémových prostředků) mi to z ničeho nic restartnulo počítač. Mohu někde najít důvod restartu ve Windowsu? Popřípadně může to být způsobené díky chvilkovému zvýšení frekvence ram v biosu tedy overclock + nastavení performence modu? Jelikož to nedělalo dobrotu tak jsem to po hodině vše vrátil do původního stavu. Mohlo toto způsobit nějaké poškození hw?

s přetaktováním logicky roste nestabilita, to ještě neznamená poškození hw.
čas pádu je vidět v eventvwr.msc (protokoly windows - systém: je to podle času). viník tam vidět nebude, zvláště u hw příčin.

proč bere připojení k serveru "dost systémových prostředků" je mi ovšem záhadou. možná tcpview by ukázal, co všechno se připojuje.

takže když tomu nerozumíš ty, zatajil jsi ji všem, jen ukazuješ její nadpis. to je ohromně užitečné.
v pravém sloupci jsou i nástroje ke zkopírování textu chyby.
jak píše kolega: nemusí to být ta pravá příčina, ale už to že jde o chybu device manageru a tobě to padá na hw je zajímavé.
zajímavější by bylo, kdyby se naši školáci konečně naučili udělat screen okna, ale toho už se asi nedožiju.

čas resetu poznáš tak, že kód chyby bude 41. bude se jmenovat např kernel-power, nebo to bude opakovaná událost eventlog.
záleží jestli máš celý výpis jak jsem psal, nebo jen pouhý přehled chyb.

tých chýb je tam vela preto,lebo si pretaktovával a pravdepofobne si nevedel ,čo robíš,napr. ID udalosť 35 znamená,že niektorý z kritických komponentov počítača ( procesor,grafika alebo systémová zbernica a spol ) stále beží mimo svojej špecifikácie na parametroch,ktoré nezvláda a preto to vyvoláva ID 35 a často zdanlivo bezdôvodné mrznutie a padanie systému....