Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nefunguje mně nový CD rom...no boot disk has been detected or the disk has failed

ahoj,mohla bych vás poprosit ještě o jednu radu.Nějak se mně to pěkně sešlo.Protože potřebuji nainstalovat tiskarnu ii na druhý PC ,ale z ovladaču podpory Canon to prostě nejde.Jde to pouze z originálního CD.tak jsem zakoupila mechaniku ,ale nenajede mne počítač,Píše to toto.dokázal by mně nekdo poradit?
no boot disk has been detected or the disk has failed
zasílám fotku

Ahoj
u těch stažených ovladačů je nějaká hláška proč to nejede?

To druhé znamená to že při startu chce bootovat (rozjet) PC z té mechaniky, ale nemá k tomu vložený potřebný disk
Pokud se tohle děje je potřeba v biosu (uefi) toto přehodit na správné pořadí a nebo ji mít při startu odpojenou

edit:

na tom PC je co za Win?

Bios i někdy DEL nebo F2, podle výrobce desky v PC

Vůbec nerozumím tomu "spadlo"

Důležitá poznámka
Při instalaci ovladače tiskárny se musí nejdříve přes USB a tam potom případně bude nabídka WiFi, ale nepřipojit dřív než tě k tomu instalátor vyzve

Protože takhle je to na 99% nutné pravidlo!

a) máš to nějak rozhašené, chce to bootovat ze sítě ... vytáhni všechno z USB či CD, nepomůže-li, udělej vstup do UEFI/BIOS a Load Default.
b) není žádný důvod, proč by to nešlo "z ovladaču podpory Canon ", musíš to stáhnout na disk a spustit.

Mame tu jeden z klasickyh zle popisanych problemov.
Uzivatel si kupil cdrom a neviem aky. interny, externy, je to nb, ci PC?
Bios hlasi, ze nedetekuje bootovaci disk, co vobec nesuvisi s kupou cdrom, ale jedna sa o chybu, ze bud je tam vadny, disk, je odpojeny, je poskodeny boot sector....atd.
Kym to z neho vytiahneme bude aj jar.
Odporucam dat to opravit nejakmu servisakovi.

(Ale pozriem sa predsa len do svojej krystalovej gule a tipujem, ze pri manipulacii s cdrom doslo k fyzickemu odpojeniu disku od sata/napajania, takze preto to bios teraz hlasi.

někdo má natvrdo nastavený boot z cd - a po zapojení nebootovacího cd mu start vytuhne. spraví se to po odpojení cd mechaniky?

ovladače z netu z jsou aktuálnější proti první verzi vylisované na cd, mají většinou odstraněné chyby výrobce.
je škoda že instalace selhala - možná chybí nějaké idiotské net fw, knihovny msvc (výrobci ovladačů jsou tupí primitivové a málokdy dokážou uživateli vypsat, cože identifikovali že chybí).
jistěže by mohl pomoct opis chyby / screen té hlášky pod windows, ale kterého tazatele by napadlo, že je to důležité? prostě to nefunguje, se stím smiřte.