Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Lolko na novém pc

Ahoj,
složil jsem si polonový pc a seká se mi tam lolko a nechápu proč.
HW:
ryzen 3 1200
8gb ddr4
gtx1050ti
m2 nvme disk na kterém to lolko je
díky za rady
ovladače grafiky nemám ty nejnovější ale starší protože ta gpu je už stařík.

Otázka teda zní je ten hw tak špat ný? musím koupit cpu a gpu?

Na LOL by to PC mělo stačit celkem bez problémů. Spíš se podívej po těch ovladačích. Začni ale ovladačema pro desku a celkově pro systém. Já mám méně výkonný PC než ty (Xeon X5460 a 8GB RAM) a LOL mně běží stabilně na 60 FPS bez nějakých dropů. Vyšší obnovovací frekvenci můj monitor nedá. Můžeš zkusit snížit rozlišení nebo si ve hře nastavit nižší detaily, ale nevidím důvod, proč mně to jede se slabším procesorem i grafikou líp než Tobě. Teda vidím a to je špatná instalace ovladačů...

LoLko si zahráš aj na iGP, takže problém v HW určite nieje. Teda jediná možnosť je že ti to dobre nechladí. Skontroluj teploty. Ak tie sú správne, tak potom je problém už len SW, teda systém alebo ovládače. Nepíšeš aký operačný systém máš.

V Linuxe sekcii "Dodatočné ovládače" zvoliť nvidia-driver-535.
Vo Windows by to malo byť inštalátor zo stránky výrobcu karty (nVidia), kde zvolíš najnovší stabilný driver, teda 551.23. U Windows by si mal nainštalovať aj všetky ostatné ovladače, čipset ako prvý.