Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nelze z PC smazat prázdnou složku

Zdravím, chtěl bych vás prosím pěkně poprosit o radu. V compu mám prázdnou složku, která mi nejde smazat. Vždy mi vyjede hláška o tom, že tam ta složka není, resp. nejde ji vyhledat, viz příloha. Nevíte prosím, jakým způsobem ji smazat? Děkuji a omlouvám se za přitroublou otázku. IOB inistalátor nepomohl.

Nie Is, ale ls (LS malým)... otvoríš príkazový riadok, či ako sa to kurwa vo Widlých volá, ten terminál. A tam napíšeš "ls", a ono ti vypíše čo daný adresár obsahuje. Potom rm zmaže... malo by to fungovať aj vo Windows podľa Google.

Ak ls nejde, tak je to príkaz dir (v prípade powershell, čo nahradil pôvodný shell vo Widlých)

https://beebom.com/how-use-ls-command-equivalent-windows/

To se občas stává. Nejčastějc u složek, které předtím něco obsahovali, to něco je už smazané, ale systém to nevzal na vědomí (nebo třeba tahle složka zůstala pracovní složkou třeba prohlížeče fotek nebo zcela typicky VLC (prostě spustilo se na souboru z té složky, ale už dávno přehrává něco jiného)).
Obvykle po restartu počítače to jde smazat normálně.

Podle té chybové hlášky se skoro zdá, že složka je už smazaná, ale zůstala viset ve výpisu.

Taky může být složka vadná, na to by se dalo zkusit zkontrolovat disk, ale to by chybová hláška vypadala jinak. Taky by vypadala jinak, kdyby nebyla potřebná práva.

Jediný způsob co znám, jak docílit takové hlášky je mít dvě case senzitive rozdílné položky, teda pokud se složka jmenuje Beat tak mít třeba ještě soubor beat na který by systm mířil dřív. Pro windows jsou to nerozlišitelné položky (desítky podporují case senzitive jen experimentálně a musí se zapínat). Pak instrukce smaž složku míří na soubor a chybová hláška je, že taková složka neexistuje. Ale to by ani do té složky nešlo vstoupit.

U Widlí 7 a 9 se tohle stávalo ze dvou důvodů:
1. Název souboru obsahuje nedovolený znak (napříkklad /, : atd.). Pak zkusit smazet přes TotalCommander.
2. Název souboru se rozpojil s krátkým názvem (každý soubor Widlí má ještě krátký název 8 + 1). Tomu by měla odpomoci kontrola disku Scandisk. Též může někdy paradoxně pomoci defragmentace.
Málo pravděpodobná varianta je, že ten adresář někdo drží. Zkusit smazat v nouzovém režimu. Selže-li všechno, nasál bych z flešky nějaký live Linux a nainstaloval program MC a tím zkusil smazat. Nepomůže-li ani to, jedině přeformátovat oddíl.