Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Instalace Windows 11 po mně chce driver !

Disk mSSD 4.0 Bios vidí i nenaformátovaný. Ale na za začátku instalace Windows 11 - 23H2, není DISK vidět.
Takže nemohu pokračovat. Chce po mně driver asi AHCI, ale žádný originál nefunguje ! Nevíte kde ho stáhnout ?

- Podobný problém jsem měl i u Windows 10 a předchozího PC "Sata2" a našel jsem funkční: motherboard_driver_sata_gb_sata2raid_5series - Gsata rozbalený s exe.
- Teď hledám a stahuji 3 dny a pořád nic nemohu najít něco podobného, pravděpodobně nějaké AHCI.

Deska podporuje CPU Intel generaci 10 i 11, mám CPU i5 11600K. Desku: MSI Z590-A Pro. BIOS: E7D09IMS.190
Předem moc děkuji, za odkaz na driver.

vlezeš do BIOSu, hned první "kostka" s názvem jako "Hardware settings", pak "advanced", pak "Integrated peripherals" a v něm hledej sekci SATA, v ní bude "SATA mode." Pravděpodobně tam budeš mít nastaveno něco jako IRRT nebo RAID. Přehoď na AHCI. Následně F10 pro uložení konfigurace a reboot.

1. Kde v BIOSu najdu: Intel Rapid Storage Technology - abych dal Disable ? Nenašel jsem !
"Nahoře" Settings -> Miscellaneous -> Našel jsem tam jenom Intel PTT, tam jsem raději Disabled - NEDÁVAL !!!
2. "Nahoře" Favorites -> Secure Boot Mode - Enable, ale jak ?
(Ukazuje to jenom možnost Standard, nebo Custom, co dát?)
3. Povedlo se mi nastavit: "Nahoře" Boot -> FastBoot - Disable Link.
4. Nevím kde a jak v Biosu zapnout: UEFI - Enable ?

* Poradíte ještě PROSÍM ?