Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak smazat nesmazatelné

Program pro panorama (AutopanoPro) vytvoril 2 soubory jpg, ktere se ulozili na plose winXP. Když je chci prohlednout jakymkoliv prohlizecem, nejde to. Vubec nereaguji na klikani, nebo prave tlacitko, nic. Chci je smazat, prejmenovat, taky nic. Da se vubec na ne nejak dostat? Pruzkumnik win je nevidi vubec, TCommander ano, ale kdyz je nim chci smazat, hlasi ze soubor nebyl nalezen. Nikdy jsem neco podobneho nevidel, co s tim?
Petr

Na plochu je mozne dostat soubory i zapisem v registru, takze fyzicky neexistuji - Total Commander apod. je nenajde.
Dalsi moznost je, ze je nejaky program ma vyhradne otevreny, smaznout tudiz nejdou.
Podivej se do \Document And Settings\jmeno\Plocha, zda fyzicky existuji, to same do \Document And Settings\ALL USERS\Plocha

podival jsem se, jsou v adresari \Document And Settings\jmeno\Plocha
Nicmene jak rikam, TC je nesmaze protoze hlasi ze nebyli nalezeny, pro wineplorer nejsou vubec. Ten program je asi nejak spatne zapsal, proto to asi nejde. Mozna to bude delkou nazvu souboru, ktera je nejaka dlouha, ma 207 znaku...
Format C neprichazi do uvahy, delal jsem reinstal pred 2tydny

Přikláním se k hostovi, a to tak že: Zkusil bych spustit scandisk, případně nouzový režim.-- bych poupravil na scandisk v nouzáku. Vypadá to na děsný název (kódování, neznámá jazyk. sada) bo děsná cesta (moc dlouhá). v nouzáku, eventuelně v konzoli pro zotavení by to měl najít a opravit.

Pridam jeste jednu moznost. Kdyz mi nekdy neco nejde v XP smazat, resim to tak, ze nabootuju do Ubuntu a ten s tim nemiva problem. Hadam, ze Linux ale nemas, tak zkus nejakou live distribuci, ktera umi delat s NTFS.

Kdyz je nejhur, staci nabootovat do recovery console, ktera je soucasti instalacniho CD, popr. si ji primo doinstalovat prikazem:
E:\i386\winnt32.exe /cmdcons
(místo písmene E zadejte označení vaší jednotky CD- ROM)

Pak budes mit pri startu vyber, zda startovat do Windows nebo do Recovery console

problemek vyresen:

dosovske okno,
del *.jpg

vetsinou reseni byva to nejjednodussi, unlocker a podobne se nechytaji
priste si dam pozor s dlouhymi nazvy, to byla nejspis pricina
takova prkotina a ja uz jsem premyslel jak zrusit adresar plocha, atd
diky moc vsem za prinosne rady
Petr

ahoj a dá se to vyřešit takto i s tímto souborem MRU object-MRU patch, jméno NTUSER,je to součást ted už odinstalovaného nera a nejde vymazat prý je už spuštěna v jiném programu ale když dám ctr+alt +delete tak tak žádný takový soubor nevidím jak to vymazat ? ,myslíte že nouzový režim zabere?Vždy když spustím antivirák tak se mi právě tato položka oběví jako vir a nikdy nejde smazat

jak zobrazí informace biosu? PC SE restartuje a já hned mačkám f8 a nic,mačkám to několikrát za sebou , když máčknu stejným způsobem f12 tak mi tam v pohodě naskočí tabulka biosu (ovšem nemůžu se v ní pohybovat-šipkama),není jiný způsob jak to vymazat např.nějak zevnitř aniž bych musela restartovat pc? díky

ahoj a dá se to vyřešit takto i s tímto souborem MRU object-MRU patch, jméno NTUSER,je to součást ted už odinstalovaného nera a nejde vymazat prý je už spuštěna v jiném programu ale když dám ctr+alt +delete tak tak žádný takový soubor nevidím jak to vymazat ?

Podle toho co a kdo to hlásí. bo:
NTUSER je NTUSER.DAT a to je uživatelská část registry
MRU (most-recently-used)je seznam souborů v registry, které se spouštěli naposledy nebo nejčastěji (klidně se můžou mazat) - taková "paměť" exploreru.

Já antivir nemám - mažu to ručně. :-D
---
Paranoidním jsem myslel, že v registry, v záznamech MRU (jsou to neškodné záznamy), bude patrně nějaká webová adresa, která figuruje na seznamu zakázaných adres - asi spyware a podobný humus. Prostě to promazej a antivirem znova projeď, kdyby něco našel, tak si nech zkontrolovat počítač na antivirovém fóru - třeba na viry.cz.