Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak smazat nesmazatelné

Program pro panorama (AutopanoPro) vytvoril 2 soubory jpg, ktere se ulozili na plose winXP. Když je chci prohlednout jakymkoliv prohlizecem, nejde to. Vubec nereaguji na klikani, nebo prave tlacitko, nic. Chci je smazat, prejmenovat, taky nic. Da se vubec na ne nejak dostat? Pruzkumnik win je nevidi vubec, TCommander ano, ale kdyz je nim chci smazat, hlasi ze soubor nebyl nalezen. Nikdy jsem neco podobneho nevidel, co s tim?
Petr

problemek vyresen:

dosovske okno,
del *.jpg

vetsinou reseni byva to nejjednodussi, unlocker a podobne se nechytaji
priste si dam pozor s dlouhymi nazvy, to byla nejspis pricina
takova prkotina a ja uz jsem premyslel jak zrusit adresar plocha, atd
diky moc vsem za prinosne rady
Petr

ahoj a dá se to vyřešit takto i s tímto souborem MRU object-MRU patch, jméno NTUSER,je to součást ted už odinstalovaného nera a nejde vymazat prý je už spuštěna v jiném programu ale když dám ctr+alt +delete tak tak žádný takový soubor nevidím jak to vymazat ? ,myslíte že nouzový režim zabere?Vždy když spustím antivirák tak se mi právě tato položka oběví jako vir a nikdy nejde smazat

ahoj a dá se to vyřešit takto i s tímto souborem MRU object-MRU patch, jméno NTUSER,je to součást ted už odinstalovaného nera a nejde vymazat prý je už spuštěna v jiném programu ale když dám ctr+alt +delete tak tak žádný takový soubor nevidím jak to vymazat ?

Podle toho co a kdo to hlásí. bo:
NTUSER je NTUSER.DAT a to je uživatelská část registry
MRU (most-recently-used)je seznam souborů v registry, které se spouštěli naposledy nebo nejčastěji (klidně se můžou mazat) - taková "paměť" exploreru.

Já antivir nemám - mažu to ručně. :-D
---
Paranoidním jsem myslel, že v registry, v záznamech MRU (jsou to neškodné záznamy), bude patrně nějaká webová adresa, která figuruje na seznamu zakázaných adres - asi spyware a podobný humus. Prostě to promazej a antivirem znova projeď, kdyby něco našel, tak si nech zkontrolovat počítač na antivirovém fóru - třeba na viry.cz.