Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dávková úprava více obrázků

Hledám program ve kterým ručně zadám (nebo ukážu na příkladu, něco jako makro) úpravu obrázku ve stylu: oseknout vpravo o 40 pc, otočit horizontálně, oseknout vpravo o 20 px, zvětšit dole o 20 px, otočit horizontálně, uložit.

Obrázky jsou ve formátu bmp, program pro WinXP.

Určitě něco existuje...

Pavel

Je intuitivnější, na Irfan jsem si nikdy nezvykl.
O funkcích (zkusím nadhodit, páč u irfanu nevím): zobrazení histogramu, krokování animací, vytvoření vícestránkového obrázku, vytvořit seznam souborů, vytvoření flashe, propojení s imageshack, možnost vytvořit si skript při převodech (příště jen načtu),změna exif času (změna časové značky), podrobná práce s IPTC, podpora photoshop pluginů...

Je intuitivnější, na Irfan jsem si nikdy nezvykl.

záleží na zvyku, já si zase nikdy nezvykl na ovládání ve stylu Add-See (nebo jak se to píše).

zobrazení histogramu - asi umí - nepoužívám
krokování animací - nevím, asi neumí, na animace používám MS gif creator
vytvoření vícestránkového obrázku - umí (asi - nikdy jsem nepotřeboval)
vořit seznam souborů - asi umí - nikdy jsem nepotřeboval
vytvoření flashe - to se dá v XnView dělat action script? Jdu instalovat, už asi třikrát jsem to potřeboval
propojení s imageshack - nevím nikdy jsem po tom nepátral
možnost vytvořit si skript při převodech (příště jen načtu) - ano, také to tak dělám (u dávkové konverze)
změna exif času (změna časové značky) - umí - nikdy jsem nepotřeboval
podrobná práce s IPTC - nevím co to je
podpora photoshop pluginů - IV též podporuje (+ jiné)
... - také ...

Podle mě záleží nač je člověk zvyklý a co dělá. Na IV je tu mnohem větší znalec třeba host. několikrát už se mi šiklo třeba vytvoření prezentace a její vyexportování do samostatného *.exe, což je u IV otázka pěti minut.
Co třeba programy neuměly před rokem, dnes umí a XnView jsem zkoušel pořádně snad před čtyřmi lety. Věřím tomu, že dnes to je bezva softík a že bych v něm třeba i udělal věci, které dělám v samostatných programech (MS gif animator). Nicméně musím konstatovat, že jsem nikdy nepotřenoval 80 % věcí, co oba prohlížeče umí a obrázky jsem také snad nikdy neukládal jinak, než BMP, GIF, JPG, ICO, PNG

vytvoření flashe - to se dá v XnView dělat action script? Jdu instalovat, už asi třikrát jsem to potřeboval

NN - prostě z vybraných obrázků udělá animovaný flash - skripty to neumí - občas se to hodí.
Jinak máš pravdu, spoustu věcí člověk nevyužije, nicméně jednou za čas jsou potřeba nebo se hodí na jedno použití.

Tak jsem ten XnView vyzkoušel, a musím říct, že dle mého názor na Irfan nemá ani zdaleka. Mně celý ten koncept ovládání toho program přijde totálně dementní. Taky se mi zdá, že to načítá fotky daleko pomaleji, než Irfan. Ale nejvíce mě štvě, že to nemá tak jednoduché klávesové zkratky, jako Irfan: chybí otáčení obrázku kláveslou L a R, kde tam proboha je funkce Crop (v Ifanu na ctrl + Y)?

Tenhle program u mě skončil...;-)

EDIT: Aha, Crop už jsem našel (Shift + X). No jo no, starýho psa...