Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dualboot

Dá se při spuštění pc se dvouma fyzickýma diskama(na každém je jeden systém xp,vista)nastavit,aby me najela uvodní obrazovka s možností výběru systému?Musím vždy přepínat systémy v biosu.Bootování jednoho,nebo druhého disku.je to celkem zdlouhavé a nepohodlné.nemáte nějaký návod nebo trik.Na starém pc mi to funguje,ale tam mám pouze jeden fyzický disk rozdělený softwarově na dva oddíly.Díky.

Použít zavaděč, u Linuxu se jmenuje (tuším) Grub.
Některé desky umožňují vybrat, odkud se má bootovat, když při startu ve správným okamžiku zmáčkneš správnou klávesu, třeba u mě je to F12, pak si můžu vybrat disk, ze kterýho se má startovat, aniž bych lezl do BIOSu.

vistu jsem viděl akorát na obrázku, a doufám že to tak pětiletku ještě zůstane.
používá jiný boot zavaděč než předchozí verze windows, hledal bych help k příkazu bootconf nebo tak nějak.
nebo bych měl v biosu boot nastavený na "vista" disk, po restartu znovu spustit boot z instalačního dvd visty, hned na úvodní obrazovce vlevo dole má být odkaz na opravu startu systému. ten krám by měl znovy spustit detekci co tam má, a do jednoho výběrového menu visty vrazit oba nalezené systémy.