Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prosím o radu s RAMkama

Sestavil jsem si nový PC. Základní deska MSI K9N SLI-F, procesor AMD Athlon 64 X2 5000+, RAM Kingstom 2Gb DDR2 800MHz (kit 2x1GB), grafika GF8600GT 256Mb plus další jako např. HDD atd. Nastal mi teď problém. PC se mi po náhodné době sekne tak, že musím přistoupit k tvrdému restartu (přes tlačítko na bedně), někdy se to sekne po měsíci, někdy když odinstaluju nejaký SW, prostě náhodně a já nemůžu přijít na to, čím to je. Dnes jsem ale zjistil, že deska má 4 sloty pro ramky, 2x oranžový a 2x zelený. Já dal RAMka do slotu hned vedle sebe, tedy jednu do oranžový a jednu do zelený. Myslíte si prosím někdo, že by mohla být příčina náhodného zaseknutí v umístění RAMek do slotů? K čemu tam vlastně jsou barevně označené sloty ramek? Dík moc za rady, jsem fakt zoufalej, chtěl bych, aby se to nějak vyřešilo..:.(:-(

Pokud tam žádný problém v RAM nebude, tak bych to viděl na něco v systému. Výchozí nastavení je nejlepší.
Obvykle pokud při vytuhnutí je možné alespoň hýbat myší a některé programy dávají některé odezvy, tak
to není hw rázu. Možná bude lepší si otevřít správce úloh, přepnout se na procesy a tam si najít proces, který vytěžuje PC na 100%.

Může to být také špatně napsaným virem. Pokud antivir nic nehlásí, znamená to pouze, že on nic nenašel.

Čeče, tak prográmek žádný problém nenašel, ale v HW to asi být musí, už asi po 3 instaluju wokna a pořád se to seká. Zamrzne tu úplně, nejde hejbat ani s myší, prostě totálka ded. Antivir mám nainstalovanej. Ještě k tomu prográmku memtest, mám tam něco nastavit, nebo jen to nechat nabootovat z diskety a nechat otestovat?dík

do procesu jsem se nedival, zkusim se mrknout. cistou instalaci systemu mam, mam wokna, antivir a totalcommander, vic nic. Treba vcera se mi to seklo kdyz jsem odinstaloval spyware terminator, po odinstalaci to chtelo reset, tak jsem ho udelal a kdyz to skocilo do windows a nabihaly hodiny a pripojeni k siti, jak je to dole v pravo v systemove liste, tak se to seklo a neslo vubec nic, ani hnout mysi, ani ctrl+alt+del, proste jsem musel udelat tvrdej reset.