Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký settop box + pokojovou anténu na DVB-T v Praze?

Zdravim,
vim že to neni uplně počitačová dispiclína, nicméně podle mě je to dneska užitečný théma.

Bydlim v Praze na Hájích, mam doma DVB-C od UPC. Donedávna mi to přišlo za těch pár stovek fajn, protože pozemní digitál byl u mě v bytě nenaladitelnej. Včera jsem ale po těch žižkovskejch vysílacích upgradech na pc s takovym tim USB DVB-T tunerkem powercolor od CZC za body vyladil parádně ČT1+2+4+24, Novu a Primu 1+2. Chybí mi ten multiplex obsahující Óčko (Z1, TVnoe) - to je ale nutný, bez toho se náš dvouletej synek neobejde páč u toho tancuje a neprudí. Tolik nástin situace.

Dotaz: Jakej Settop box a jakou pokojovou směrovou anténu do paneláku tak, abych byl schopen poslat UPC do háje? A chyt i Óčko?

Pokud jsi z okolí Prahy, tak 3. multiplex jede na kanálu 46 z prozatímních lokalit a na malých výkonech. Počkej do prosince, pojede na 59 kanále a na plný výkon.

bude v prosinci 2008
MUX 1 MUX 2 MUX 3 MUX 3
ČT NOVA, PRIMA Óčko, Z1

CUKRÁK 53 H 100kW 41 H 100kW 59 H 100kW

ŽIŽKOV 56 V 32kW 41 V 32kW 59 V 50kW

STRAHOV 46 H 10kW

LÁDVÍ 46 H 5kW

ZELENÝ PRUH 46 H 2kW

Zdravím,
bydlím v rodinném domě na Farkáni (Praha Radlice), kdy je ze střechy rozveden TV signál do jednotlivých bytů a pokojů. Známý si koupil novou televizi a chytá Nova HD, CT HD a Ocko, ale já všechny stejné kánaly mimo tyto 3. Oba používáme stejný zdroj, pouze on novou TV a já jedu přes set top box a z toho HDMI do TV.

Kde může být problém?

Nevím ke které části dotazu se vyjadřuješ, jestli k té původní z roku 2008, nebo k letošnímu dotazu od "technikuse". Každopádně ten "plastovej" Technisat měl (a možná to stále platí) nejkvalitnější střeva z toho, co bylo v té době v prodeji. Zejména měl (má) vynikající odolnost proti PreEchu, což je třeba v Praze a okolí vlastnost více než vítaná. A navíc to co doporučuješ neumí MPEG-4, což je zřejmě problém tazatele "technikus".