Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem mechanické vyčištění notebooku

Zdravím
Chtěl jsem se zeptat jestli by mi někdo neporadil nějaké tipy a triky na vyčištění notebooku zevnitř (prach, nečistoty, atp.) Tedy čím? Jak? A na co si dát pozor. Už se na to totiž delší dobu chystám, protože mi příjde že se zahřívá více než bylo zvykem, a rád bych notebook ještě potom používal:-D

Díky za případné odpovědi.

MaSo - čut-čut bych tě napomenul.
Ty napíšeš kompresor, někdo vletí do garáže, vytáhne kompresor, který používá na stříkací pistoli, nebo nedej přírodo na pneumatiky, pleskne hadici do notebooku, nebo do PC, a je vymalováno.
Přístroje plný olejových mikrokapiček.
A opravdu málokdo ví, že existují kompresory, s dostatečným výkonem, které pracují na bázi "obráceného" vysavače.
A věř mi, už jsem pár zoufalců viděl, jak tlučou hlavou o zem, nebo o zeď.
Ale viděl jsem i maníka, který měl doma vysavač, kde bylo možné dát hadici na "výfuk".
Udělal si z novodurový tubky "trychtýř", na něj nasadí umělohmotný brčko, prodloužený kvůli notebooku, ještě o jedno brčko, a to byl "fofrník".
Prach vyletěl, jak ententýky, dva špalíky, čert vyletěl z elektriky.
A k těm sprejům - za prvé to není žádná láce, a pendrek to vydrží, a za druhé, skoro žádný výrobce neuvádí, čím to "pohání". A některý plyny jsou horší, než prach.
Ale jinak - nic ve zlým.

rozhodně NEOTEVÍRAT! neodborné otevírání má většinou za následek ještě horší chod. Obecně opravdu stačí profouknout chladicí kanál, ideálně nejprve proti směru toku vzduchu a následně po směru (samozřejmě při vypnutém NTB a ideálně i bez baterie aku). Postup opakovat, dokud z něj půjde prach. Můžeš profouknout i ostatní otvory.