Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ctrl+V nefunguje správne

Ahojte,
na PC mi prestala fungovať skratka pre vkladanie ctrl+v. Namiesto skopírovaného textu vloží znak ´
Myšou kopírovanie a vkladanie funguje. Skratkami ctrl+ins a shift+ins kopírovanie a vkladanie funguje.
Skratka ctrl+c funguje, pretože text skopíruje do schránky, ale vložiť ho už musím myšou.
Ďakujem za pomoc.

Microsoft Windows 10 Pro
klávesnica DELL, štandardná, USB pripojenie, neviem ako ešte viac ju opísať
skratka nefunguje pri vkladaní v o firefoxe, poznámkový blok, thunderbird, ale z bunky do bunky v exceli funguje
začalo to dnes ráno, PC bol týždeň nepoužívaný, minulý piatok to fungovalo
neviem, čo je núdzový režim a ako to otestovať

klávesnica DELL, štandardná, USB pripojenie, neviem ako ešte viac ju opísať

čo tak ju otočiť a pozrieť sa na štítok (na spodku) a odpísať "model"? Klávesnica Dell je asi taký pojem ako "pokazilo sa mi červené auto, čo s tým?"

AI, neví? No tak si to vygoogli - Kdo stojí za vznikem nejpoužívanějších klávesových zkratek:
"Předchůdce těchto zkratek se vůbec poprvé objevil na počítači Apple Lisa a to již v roce 1983...Při vývoji uživatelského rozhraní pro Lisu se programátor Apple Larry Tesler z důvodu jeho snadnějšího ovládání rozhodl použít klávesy Z, X, C a V (ve spojení s klávesou Lisa Apple). A tak vznikly klávesové zkratky Apple + Z, Apple + X, Apple + C a Apple + V. Tesler právě tyto klávesy zvolil z jednoduchého důvodu – X byl standardní symbol pro mazání; C bylo první písmeno slova copy; V je obrácená stříška a zřejmě znamenala „Insert“ alespoň v jednom u dřívějších editorů; Z bylo vedle X..."

Já to zas tak nehrotím, prostě jsem se zeptal Binga ve Skype

Příkaz pro vložení je Ctrl+V, protože je to pohodlná klávesová zkratka, která je blízko klávesy Ctrl a je snadno dostupná pravou rukou. Klávesa V byla zvolena, protože je to první písmeno slova "vložit" v němčině, která byla jedním z prvních jazyků, ve kterých byly vytvořeny klávesové zkratky pro kopírování a vkládání.

Tene nouzový režim Windows 10 (viz. host) jsi zkusil?

Podobné podvraťácké kousky může dělat i antivirový program (Avast? Eset... něco? a pod.)
Takže -pokud používáš něco jiného, než Defender - zkus to kompletně vypnout, případně odinstalovat antivirák.