Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Aktualizace W10 se nedaří instalovat

Opakovaně se nedaří instalovat aktualizace a vracejí vše zpět. Žádná hláška proč to nejde se neobjeví a aktualizace ani nejdou pozastavit. Jdou nějak zakázat natvrdo? Díky za pomoc.

Změna kategorie, původně: Software (host)
Změna předmětu, původně: Aktualizace W10 (host)

Nikdo neví, protože nevím ani která aktualizace to dělá. Jenom oznámí že se nepovedla instalace a vrací vše zpět. Mám odpojený internet, ale stejně je nemůžu pozastavit - nedovolí to. Minule jsem obnovil disk ze zálohy (Acronis) a aktualizace se mi povedlo pozastavit. Do dnes, než jsem je zkusil spustit. Řada jich proběhla až ta poslední (nevím číslo) a asi největší se nepovedla.

Také zdravím
Mám tu postup který mám schovaný, není můj
Zkus a pak se poděl

Obvykle se to stává, když woknům zhavaruje nějaká aktualizace.
Zkus:
1. Vymazat všechny soubory v adresáři C:\Windows\Temp
2. Zastavit službu "Windows Update"
3. Přejmenovat adresář C:\Windows\SoftwareDistribution na C:\Windows\SoftwareDistribution.old
4. Spustit službu
5. Zkontrolovat, zda služba "Windows Update" vytvořila nový adresář C:\Windows\SoftwareDistribution
6. Smazat adresář C:\Windows\SoftwareDistribution.old
7. Zastavit službu "Instalační služba modulů systému Windows"
8. Přejít do adresáře C:\Windows\Logs\CBS a vymazat všechny soubory v tomto adresáři
9. Spustit službu "Instalační služba modulů systému Windows"
10. Spustit nástroj "Vyčištění disku" a v něm odstranit vše, co souvisí s aktualizacemi
11. Restartovat PC

Ranní resumé: Ani jeden z návrhů se nepodařilo úspěšně dokončit - buď nezafungoval, t.zn. aktualizace se stále dožadovaly aktualizovat a nešly ani pozastavit a nebo při zakázání ve službách se nespustil systém a modrá hlásí, že nemá winload.exe nebo něco takového. Po obnovení ze zálohy celého disku je to stejné a mám pocit, že je to rozbourané už někdy od listopadu, kdy mi to poprvé zahaprovalo, myslím že to byla ta xxxx4441. Zatím jsem nasadil StopUpdate a je klid. Díky za rady, hodně jsem se přiučil!

Proč nejde aktulizace nainstalovat bude uvedeno v logu, nejspíš tu:
c:\Windows\Logs\CBS\CBS.log
(jestli jsi postupoval podle syndrom, tak tam ale žádný log mít nebudeš, protože bude smazaný a čerstvý, takže nejdřív budeš muset provést pokus o instalaci aktualizací)
... a taky to přece musí být uvedeno v historii aktualizací, kde jsou uvedeny nainstalované a nenainstalované s chybovou hláškou.
Pokud máš nabořený Windows a nejdou ti nainstalovat aktualizace a nejsi schopný dát Windows do funkčního stavu tak bych volil čistou instalaci Windows s předchozím zálohováním uživatelských dat.

Tak situace je nevyjasněná a asi budu muset windowsy znova nainstalovat (jestli mi za to stojí instalovat všechno znova) ono se to totiž má takto: Na novějším PC mám řádnou instalaci včetně 501B a 500B oddílů.Na tom postiženém byly původně W7 a ty jsem kdysi převedl na W10, ale na C: už mám jen W10 a žádný jiný oddíl. Doteď to bylo v pohodě. Nechám jej jako záložní, kdyby byla potřeba, a na stahování stačí. Díky všem za podporu. H.

Mě nevadí, že se nedaří systém aktualizovat (je to ta aktualizace KB5034441), po tom bych netruchlil. U této aktualizace píše chybu při stahování. Chybu při instalaci píše u KB5034582 a KB5032189.
Mě vadí, že se mi pravděpodobně následkem neúspěšných pokusů rozhodil hlavní panel a nabídka start. Kromě nabídky start nefungujou místní nabídky na hlavním panelu. Je to taková drobnost, ale k řadě dalších drobností, co už aktualizace spáchaly se můj pohár trpělivosti plní. Počítač mám na to, abych na něm pracoval a ne abych řešil takové pitomosti a aby se mi desetkrát za týden restartoval s tím, že "instalujeme aktualizace" a "aktualizace se nám nepovedla" to je naprostý šlendrián. Ještě že aspoň na druhém pracovním počítači mám léta linux (jde v něm všechno co potřebuju snad kromě ms officů). Ten windows na notebooku mi byl čert dlužnej a jsem zvědavej, jak dlouho to s ním ještě vydržim.

Já používám Windows snad 25 let, už na mnoha PC/NB a vždy fungoval/funguje. Nějaké chybky byly, ale hlavním zdrojem problémů je laik, který se v tom hloupě šťourá :-)

Ta KB5034441 se dá podle návodu vyřešit a když se neřeší, vcelku se nic neděje, ostatní funguje dál (nejspíš časem MS udělá skript, který nahradí tu "ruční operaci" a projde i ta KB5034441).

Však já jsem také vyrostl na windows. Od 3.01 a 95 (i když ve škole jsme začínali od DOSu) až po Visty a sedmičky (navzdory obecnému přesvědčení i ty visty byly celkem slušné, resp. oni sedmičky se zase tolik nelišily). Roky jsem nepočítal, ale řekněme od roku 97 nebo 98 to máme taky 25 let. Nikdy jsem neměl úplně zásadní problémy (jasně nějaký hw vyžaduje ovladače i ten, který jde v linuxu na první zapojení, ale zase ono naopak pokud něco v linuxu vyžaduje drivery, je normální uživatel jako já v koncích).
Před léty, když jsem zjistil, co ms spáchal v podobě osmiček (a taky jsem byl rád, že jsem vyžebral 40 tisíc na nový počítač a bylo mi blbé žebrat ještě o operační systém), tak jsem na ten tehdy nový počítač nainstaloval linux (vůbec u nás v práci ho mají nějak radši, (kromě toho měl windows nějaké problémy s tehdy novými procesory, takže když jsem řekl linux, tak řekli, to vám tam můžeme dát nejnovější procesor) i když poslední roky ho už ajťáci tolik neprotlačujou, asi jsou už smíření s tím, že většina lidí chce radši windows). To jsem udělal i na další nové počítače doma a zjistil jsem, že windows vlastně ani nepotřebuju. Až před rokem (spíš dvěma, ten čas ale letí) jsem vyfasoval nový notebook, kde jsou desítky, tak jsem jim dal zatím šanci.
Tím, že mám možnost porovnávat (linux používám už mnoho let a opravdu ho používám na práci, ne jen na nějaké to rozptýlení), tak samozřejmě vidím prvně to, co je špatně. Třeba že windows stále nemá žádný prohlížeč pdf (linux ho má v distribuci), že stále nemá kancelářský balík (linux má v běžných distribucích libre office), ale zase třeba naopak že soubory odt otevře wordpad (který ale je označený jako obsolete a tedy z novějších windows zřejmě zmizí) a mohl bych pokračovat, ale to jsou věci, které se vyřeší při instalaci a pak o nich člověk léta neví. Pak jsou tu vyložené sabotáže, kdy po aktualizacích přestane něco fungovat, ať už to byl protokol samba (musel se ručně znova zapnout), nebo přiřazení přípon k programům (svého času se stávalo, že jsem mu musel znova říkat, čím má otevírat bmp, jpg apod.) a jistě bych si po delší době vzpomínání vzpomněl i na další sabotáže (třeba už nějakou dobu nejde zařízení typu webkamera, nevím od kdy).

Také si myslím, že tohle si ms vyřeší, bude muset, nelze očekávat, že tohle bude každý jednotlivý uživatel řešit sám. Skutečně jsem našel chyba 0x80070643 is caused by lack of disk free space in the recovery partition... (doporučujou nejmíň 750 MB, ale já mám 990 MB tak nevím).
Mě akorát vadí, že mi přestala jít nabídka start a částečně hlavní panel, možná jako důsledek toho neúspěchu s aktualizacema (dávno jsem v systému nedělal žádné zásahy, kterými bych to zbořil). To, že je systém neaktuální mi může být putna.

S Linuxem si poradím - dělal jsem na Unixu. Ale programy, kvůli kterým mám PC (fotky: DPP, Silkypix, Zoner), jsou jen pro Windows. W8.1 byli "divné", ale normálně fungovaly (byl jsem jeden z ranných uživatelů).
Jak jsem psal, když se do toho laicky "nereje", nečistí a neoptimalizuje - jede to bezúdržbově (i u několika známých).

???
Jako RAW konvertor pro Canon ten DPP nemá ve free verzi konkurenci (už jen korekce objektivů) a Silkypix pro Panáka také ne (bohužel je free jen OEM verze pro konkrétní značku, přitom je skvělý) a jako editory mi plně vyhovují. Něco jsem ze zvědavosti zkoušel a je to na míle (spíš světelné roky) daleko ("fotošopování" mne nezajímá). Zoner mám zaplacený a používám ho jako "správce" a k editaci fotek z mobilu.

Windows mi fungují :-)

Tak jsem včera zase nechal proběhnout kolečko aktualizací, přestože na stránkách ms píšou, že na opravě intenzivně pracujou, skončilo to úplně stejnou chybou, takže jejich intenzívní práce má i po měsíci nulový výsledek. Opravdu nevěřím, že čekají, že si miliarda uživatelů, nebo kolika se to chlubí bude ručně šoupat s oddíly na disku, to rozhodně není práce, která by náležela obyčejnému uživateli.
Ale něco se přece nainstalovalo (teda vlastně "mi nainstalovali"), vidím to i v historii, 5.2. a pak 1.3. mj i ovladače síťovky, ale proč mi síťovku vypnuly, to nechápu (divil jsem se proč nemám internet přes ethernet když přes wifi to šlo, a ona byla síťovka ve správci zařízení zakázaná). A zase jsem musel znova windowsu říkat, čím otevírat "soubor .png" a asi mě to samé čeká u jpegů. Taky jsem pozoroval nějaké další změny. Třeba klávesa F6 která odjakživa sloužila k přechodu do adresního řádku jak v průzkumníku tak internetovém prohlížeči najednou v průzkumníku dělá něco jiného (ve firefoxu zatím funguje normálně).
Někdy asi před 14 dny se probrala nabídka start a hlavní panel (už jsem byl skoro odhodlaný obnovit disk ze zálohy, kterou jsem dělal vloni v létě), trochu se změnilo ovládání, které je ode dneška ale zase jako bylo dřív (minimalizace aktivního okna klepnutím na jeho tlačítko). A to jsou jen věci, kterých jsem si všimnul, ani nechci vědět, kolik věcí mi "změnili" aniž bych o tom věděl.

Jak píšu výše mám na novějším PC řádnou instalaci včetně 501B a 500B oddílů a tam se během půlroku žádný problém neobjevil. Přesto pouštím aktualizace jednou měsíčně a předtím si zálohuji celý disk C:, H.

Už je k mání MS ps1 skript na opravu toho WinRE oddílu:

https://www.yourwindowsguide.com/2024/02/fix-error-0x80070643-for-windows-10-kb5034441-update.html

Jinak ty problémy by možná vyřešila komplet nová instalace a už to nechat "žít vlastním životem".

Na mé starší sestavě mi párkrát po aktualizaci "vypadnul" zvuk, ale obvykle stačilo použít "Vyřešit problémy", tedy asi 3 x jsem znova ručně nainstaloval "origo Realtek" ovladač za těch asi 10 let (W8.1/W10). Pár známých má novější PC a W10 jedou stále bez problémů (jsou to "PC laici" a do ničeho nešťourají), jednou za čas při návštěvě jen zkontroluju, že mají aktuální verzi/build.