Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pomoc ve výběru kompnentů u PC

Ahoj,
zvažuju koupi nové PC sestavy, ale dost tomu nerozumím a i když někteří mají služby jako Konfigurátor se zárukou kompatibility, furt v tom mám upřímně bordel. Sháním něco v rozmezí +- 20-30K. Chci to hlavně na hry (např. Elden Ring, RDR2, Hogwarts Legay, Cyberpunk). Nepotřebuju úplně to nejlepší na trhu, ale kdyby to zvládlo tyhle hry plynule na vysoké detaily, budu spoko. Koukal jsem i na nějaké už sestavené sestavy u CZC i Tigo (tam bych to mohl vzít na slevu), ale vím, že je lepší si to vybrat sám, nejlépe i sestavit. Nu tu je ten problém mé neznalosti. Je tu někdo chytřejší než já a ochotný mi sestavu třeba navrhnout? :D
Díky.

Moje chybka. Cena jde jen na sestavu. Kdyby se do toho vešel i monitor, proč ne, ale na tyhle věci počítám spíše s penězmi mimo. :D Jen by bylo asi super tam přihodit i OS do té cenové relace. Taky dodám, že kdyby to mělo RGB prvky, nepohrdu, al není to pro mě priorita. Na tom klidně ušetřím a vrazím to do lepšího komponentu.

zdejsi sestavari se prilis nezabyvaji kolotocarskym rgb vkusem, musel by sis ty sestavy modifikovat sam.
pro tebe je urcujici rozliseni monitoru (fhd, qhd) a podle toho vyber graficke karty.
lidi, co jsou hodne let mimo, casto pozaduji intel. na zimu se kvuli pritapeni muze hodit, ale na leto znovu menit sestavu neni prakticke.

Podle toho co jsem tak nějak našel v jiných diskuzích jsem si zkusil vytvořit dvě sestavy. Mrknete mi na ně a povíte, zda je to totální shit, dobrý, nebo zda byste na něčem z toho klidně ušetřili? :D Tigo vím, že mám už přes rozpočet, ale jak jsem psal, můžu si to tam vzít na slevu. OS jsem dal do hajzlu a zkusil bych sehnat levnější verzi.

https://www.smarty.cz/Konfigurator/66fd0042-866f-4578-9a18-5558a2df2a34

https://www.czc.cz/341757,362188,289971,311952,382471,329076,331696,344484,323255,364511,244163,283627/kody

Případně kdyby byl tip na nějaký ten monitor. Sice mi tu jeden z vás psal na co koukat, ale i tohle jsem klikal spíš tak od vidění a s dobrou vůlí "To by asi šlo". :D

dost nevyvážené:
- LCD monitor s úhlopříčkou 27" a rozlišením Full HD 1920 x 1080 px
- GIGABYTE AMD Radeon RX 7800 XT
na fhd rozlišení je něco z nižší kategorie kolem 4060.
navíc tipuju, že jsi mladšího věku, čili s dobrým zrakem. tak proč 27" monitor jen s fhd rozlišením? to je pro staříky 50+ s více dioptriemi.

obě sestavy mají základovku asus - tak mnoho štěstí s ramkami.

mě hw moc nezajímá, a už vůbec ne "herní", tak ti tu nechcu něco předepisovat. ale zas by ta sestava neměla mít příliš nevyrovnaný hw.